استیفای حقوق مرزنشینان وظیفه مرزبانان جمهوری اسلامی ایران است

فرمانده مرزبانی کشور امنیت مطلوب و حاکم بر مرزهای جمهوری اسلامی ایران را حاصل عملکرد مرزبانان و مرزنشینان دانست و گفت: وظیفه اصلی مرزبانان جمهوری اسلامی ایران استیفای حقوق مرزنشینان است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار قاسم رضایی در جمع سران طوایف و مرزنشینان شهر مرزی درگز در خراسان رضوی با تبریک و تهنیت نوروز اظهار داشت: در آغازین بهار، قرائت دعای تحویل سال بسیار بامعنا و پر مفهوم است و در این دعا بر تحول در انسان نیز تاکید شده است.

وی با اشاره به انسجام کشور اسلامی با محوریت ولایت فقیه گفت: اگر در سال جدید شاهد این همه امنیت، انسجام و فضای مناسب برای عبادت خدا، در مقابل آن همه تهدیدات پیرامون مرزهای جمهوری اسلامی هستیم، در سایه نفس‌های گرم ولی فقیه است.

سردار رضایی در ادامه افزود: جمهوری اسلامی ایران به لحاظ وسعت و مرزهای طولانی با ۱۵ کشور، در مقایسه با سایر همسایگان، اولین کشور جهان است.

فرمانده مرزبانی کشور با اشاره به همسایگی کشور جمهوری اسلامی ایران با کشور ترکمنستان بیان داشت: کشور مسلمان ترکمنستان، روابط خوبی با کشور ما دارد و طی سال‌های اخیر تعامل مثبتی با این کشور صورت گرفته اما در جایگاه دو کشور مسلمان، تعاملات و رابط بین دو کشور باید افزایش یابد.

سردار رضایی یکی از مطالبات مرزنشینان را ارتقا تعاملات بین دو کشور دانست و افزود: روابط دیرینه و مشترکات دینی، فرهنگی و سنتی دو کشور زیاد است که شایسته است تعاملات و بازرگانی‌ها روز به روز افزایش پیدا کند و قطعاً در دستور کار دستگاه دیپلماسی کشورمان قرار دارد.

وی با تاکید به وجود تهدیدات بیگانگان در مرزهای جمهوری اسلامی ایران گفت: کشور جمهوری اسلامی ایران با وجود آرمان‌های عمیق انقلاب اسلامی و با محوریت فرمانده معظم کل قوا از امنیت بسیار خوبی برخوردار است و توانسته هرگونه اهداف شوم را خنثی کند.

این مقام عالی ارشد مرزبانی با اشاره به اینکه کشور جمهوری اسلامی ایران یکی از اهداف استکبار است، بیان داشت: اگر در شهرهای مرزی و تمام نقاط مختلف مرزها امنیت مطلوب حاکم است، هزینه‌های زیادی در طول ۴۰ سال انقلاب اسلامی صرف و شهدای زیادی برای دفاع از مرزها تقدیم این انقلاب شده است.

سردار رضایی در ادامه افزود: شهرستان درگز بیش از ۳۲۰ شهید تقدیم این انقلاب کرده و امنیت امروز مرهون از جان گذشتگی و ایثار جوانان ما در سراسر کشور است.

فرمانده مرزبانی کشور در خاتمه افزود: مرزنشینان در سراسر مرزهای ایران اسلامی از هرگونه تردد غیرمجاز پرهیز کرده و تابع قوانین و مقررات مرزی بوده و به این قوانین احترام می‌گذارند.

کد خبر 4576207

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 7 =