بهره‌برداری از سیلاب‌ها آثار مثبتی بر سفره‌های زیرزمینی یزد دارد

یزدـ مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای یزد گفت: در صورتی که بتوانیم بهره برداری مناسبی از سیلاب‌ها داشته باشیم، آثار مثبتی را در سفره های زیرزمینی یزد شاهد خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار مهر محمدمهدی جوادیان زاده، پیش از ظهر امروز در نشست خبری مدیران دستگاه‌های خدمات رسان در مواقع بروز بحران اظهار داشت: بارندگی کم در استان یزد دلیل بر این نیست که سیل بند ساخته نشود بلکه حوادث اخیر نشان می‌دهد با توجه به اهمیت سیل بند، در صورت اختصاص اعتبارات سیل بندهای جدید احداث و یا مرمت و بازسازی شود.

محمد مهدی جوادیان زاده خاطرنشان کرد: در سال ۵۰ سانتیمتر از آب‌های زیر زمینی افت می‌کند که بهره برداری از سیلاب‌ها می‌تواند اثر مثبتی را بر سفره‌های آب زیر زمینی داشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به قطع آب مصرفی در برخی از نقاط تصریح کرد: در حال حاضر آب انتقالی هیچ مشکلی وجود ندارد و این قطعی ناشی از تصفیه خانه بود که باید گل موجود در آب ته نشین شود تا بعد با تصفیه شدن به مصرف برسد.

جوادیان زاده ادامه داد: در حال حاضر ۲۸۰۰ کیلومتر رودخانه در استان یزد وجود دارد که باید برای حفاظت از آنها اهمیت ویژه ای قائل شویم.

۱۲۰۰ مترمکعب تجمع آب در مسیر سفیدکوه تفت

مدیرکل منابع طبیعی استان یزد نیز در این نشست با بیان اینکه مدیریت سیل بندها با سه حوزه آب منطقه‌ای، جهاد کشاورزی و منابع طبیعی است، اظهار داشت: در سفید کوه تفت با روان شدن آب از راه ده‌بالا حدود یک هزار و ۲۰۰ متر مکعب تجمع آب وجود دارد.

وی افزود: در این منطقه ضایعات فراوانی وجود دارد که باید با ارائه طرح جدید و کارآمد در سال ۹۸ در این زمینه اقدام مناسبی صورت گیرد.

آخوندی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عملیات سازه‌ای در شرق ابرکوه گفت: امید است در سال جدید در غرب ابرکوه نیز عملیات سازه‌ای و بیولوژیکی نیز صورت گیرد.

مدیرکل منابع طبیعی استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اطلاع رسانی مردم هنگام وقوع سیل، آتش سوزی و… بیان کرد: شهروندان می‌توانند با شماره گیری ۱۵۰۴ در هر زمان وقوع حادثه را گزارش دهند.

کد خبر 4576935

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha