فناوری هسته‌ای نماد خودباوری است/ شوتی‌ها کنترل شوند

بوشهر - تاکید بر همدلی مردم و مسئولان برای رفع مشکلات و ضرورت کنترل خودروهای شوتی در جاده‌ها از مسائل مطرح‌شده در نماز جمعه گناوه و بردخون بود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی در خطبه‌های این هفته نماز با تبریک پیشاپیش حلول ماه شعبان با اشاره به روایاتی پیرامون شأن و منزلت این ماه اظهار داشت: ماه شعبان از ماه‌های بسیار پرفضیلت و مولود سه امام معصوم (ع) است که امید است بتوان با توفیقات الهی از فیوضات آن بهره کافی را برد و برای ورود به ماه مبارک رمضان آماده شد.

وی با تقدیر از وحدت و همیاری مردم و مسئولان در کمک رسانی به سیل زدگان کشور افزود: در حالی که سیل تعدادی از استان‌ها و شهرها و روستاهای را درگیر کرد ولی با درایت مقام معظم رهبری، همه مسئولان و مردم در روزهای اولیه این سیل با کمک شتافتند و همه در کنار هم از نظامیان و دولت و مردم سعی در کمک برآمدند.

امام جمعه گناوه گفت: به تعبیر سخن رهبری کارهای اصلی یعنی بازسازی و جبران صدمات و خسارت‌ها باید از این به بعد انجام شود و باید این صدمات جبران شود.

وی گفت: اگر چه سیل باعث صدمات و خسارت‌های زیادی شد ولی از سوی دیگر نیز باعث برکات بیشتر خداوند شد و باعث ذخیره آبی خوبی شد که امید است مسئولان در جبران خسارات همت کنند.

رکنی حسینی گفت: با توجه به اینکه کشور ما از کشورهای حادثه خیز جهان است مدیریت توانمند در رأس مسئولان و نهادهای اجرایی می‌تواند این خسارات را تبدیل به فرصت کند.

امام جمعه گناوه تصریح کرد: حادثه‌ها و بلایا مختص کشور ما نیست و با همه تبلیغات سو دشمنان کشور ما توانست به برکت وحدت و همدلی کارها را پیش ببرد ولی دشمنان نیز در حالی که شعار رعایت حقوق بشر سر می‌دهند اما کمک‌های بشردوستانه در این حادثه را به سیل زدگان مسدود کردند اما به کوری چشم دشمنان ملت ما با سرافرازی از این برهه عبور خواهد کرد و روسیاهی به دشمنان می‌ماند.

وی با اشاره به میلاد با سعادت امام حسین (ع) و روز پاسدار گفت: پاسداران انقلاب اسلامی با تاسی به شهامت، مردانگی، استواری، ایمان و فضائل اخلاقی امام حسین (ع) در راه حفظ آرمان‌های والای اسلام و انقلاب اسلامی و حراست از تمامیت ارضی کشور در دوران ۸ سال دفاع مقدس صحنه‌های فراموش نشدنی و حماس‌های ماندگار آفریدند.

رکنی حسینی گفت: پس از دوران دفاع مقدس نیز سپاه پاسداران با تجربیات ارزشمند خود در تمام عرصه‌ها از جمله در سازندگی و تلاش برای پیشرفت کشور اسلامی گام بر می‌دارد و کوتاهی نکرده است.

وی گفت: امروز سپاه در بحث سازندگی در تحریم اقتصادی در بحران‌های و حوادث داخلی نقش مؤثر دارد.

امام جمعه گناوه با اشاره به روز ۲۰ فروردین روز فن آوری هسته‌ای اظهار داشت: فنآوری هسته‌ای نماد خودباوری و توانمندی ملی ما است و اگر چه دانشمندان بزرگی در این راه شهید شدند ولی امروز این عزت و توانمندی به برکت خون شهدا و تلاش دانشمندان ما حاصل شده است.

وی با تقدیر از مهمان نوازی مردم و مسئولان شهرستان در پذیرایی از گردشگران نوروزی بیان کرد: هم مردم و هم مسئولان در ایام نوروز با تمام توان سعی در خدمت رسانی به مهمانان نوروزی داشتند که با مدیریت و تلاش‌های صورت گرفته و کمک‌های مردم این ایام به خوبی سپری شد.

وی گفت: حضور این مهمانان و گردشگران در شهرستان گناوه از نعمت‌های الهی است که باید قدر آن را دانست و با اخلاق نیکو و فراهم کردن بیشتر زیرساخت‌ها از این فرصت برای رونق شهرستان هر چه بهتر استفاده کرد.

شهردار بدون مردم و شورا نمی‌تواند معجزه کند

حجت الاسلام سیدحسین رکنی حسینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بردخون اظهار داشت: مهم‌ترین ویژگی متقین اخلاص در عمل است یعنی اینکه کارها برای ریا و تظاهر و مطرح شدن بین مردم نباشد.

امام جمعه بردخون به ویژگی‌های ماه شعبان اشاره کرد و افزود: میلاد ائمه اطهار و اعیاد بزرگی در این ماه است که باید از مکتب ائمه بویژه امام حسین (ع) درس بگیریم اما رفتار و اعمال ما به گونه‌ای است که از مجالس و منابر سالار شهیدان درس نمی‌گیریم و در عمل دیده نمی‌شود.

وی اضافه کرد: مهم‌ترین درسی که از مکتب امام حسین می‌آموزیم استقامت و پایداری است چرا که بدترین و سخت‌ترین تهدیدها و تحریم‌ها بر حضرت امام حسین و اصحاب و خاندانش تحمیل شد و انقلاب اسلامی ایران نیز که از مکتب حسین الهام گرفته پس از ۴۰ سال همچنان ثابت و پایدار مانده و مانند آفتاب می‌درخشد.

رکنی حسینی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی به دلیل عدم شناخت امام حسین است، گفت: امیدواریم برنامه‌های خوبی در این ایام برگزار شود و مجالسی در منطقه برپا شود که نتیجه لازم داشته باشد و باعث شناخت بیشتر مردم شود.

خطیب جمعه بردخون به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان نظام اشاره کرد و گفت: با وقوع سیل امسال نوروز تلخی داشتیم که حدود ۷۰ نفر را از دست دادیم اما تلخ‌تر از آن حوادث رانندگی بود که قریب ۵۰۰ نفر جان باختند و نظیر این تلفات در هیچ جای دنیا دیده نمی‌شود.

امام جمعه بردخون ادامه داد: چگونه به این افراد گواهینامه داده می‌شود، راهنمایی و رانندگی باید با قاطعیت تمام در برابر تخلفات رانندگی بایستد زیرا با توقیف موقت خودروها کاری از پیش نمی‌رود که این نشانه‌ای از ضعف مدیریتی است.

وی به عبور خودروهای شوتی در جاده‌ها اشاره کرد و گفت: این ماشین‌ها با سرعت‌های عجیب و بدون پلاک و آزادانه در جاده‌ها حرکت می‌کنند اما هیچ مانعی برای آنان که با جان مردم بازی می‌کنند وجود ندارد.

رکنی حسینی ابراز داشت: با وجود این ماشین‌ها جاده‌ها ناامن شده‌اند و مردم امید برگشت به خانه ندارند، چرا مانع حرکت این ماشین‌ها نمی‌شوند، مسئولان مربوطه در برابر حرکت این خودروها قاطعیتی ندارند، چرا که جریمه عامل بازدارنده خطرات جاده‌ای نیست و مسؤولان فکری اساسی کنند و تماشاگر نباشند که هر روز شاهد چنین تصادفات و تلفات انسانی باشیم.

خطیب جمعه بردخون اظهار کرد: سرانجام پس از چند ماه بلاتکلیفی بالاخره طلسم شهرداری بردخون باز شد و شهردار معرفی و منصوب شد و اکنون نوبت آن است با همدلی، همراهی و حمایت و پشت سر گذاشتن اختلافات، کارها به روال طبیعی برگردد.

وی افزود: مردم انتظار دارند بین شهردار و شورا انسجام، همدلی و انسجام باشد زیرا شهردار بدون مردم و شورای اسلامی نمی‌تواند معجزه کند، نباید نیروهای باتجربه و دلسوز به خاطر اختلاف سلیقه کنار گذاشته شوند و افرادی که توانایی کاری را ندارند منصوب شوند که این بدترین آفت است و دودش به چشم مردم می‌رود.

رکنی حسینی اضافه کرد: به خاطر یک اشتباه کوچک خسارت بزرگی به سیستم روشنایی گلزار شهدای شهر وارد شد که این خسارت قابل جبران نیست که امیدواریم شاهد چنین مشکلاتی نباشیم.

امام جمعه بردخون گفت: انتظار مردم این است که اعضای شورای شهر هر سه ماه یک بار در جمع مردم حاضر شوند و در نشست خود به پای درد دل‌های مردم بنشینند و از انتقاد وحشت نکنند و اگر چنین نشست‌هایی برگزار نشود انتقادات و انتظارات به فضای مجازی کشیده می‌شود.

وی خطاب به اعضای شورای اسلامی شهر بیان داشت: کاری کنید که مردم در دور بعدی با عشق و علاقه به پای صندوق‌ها بروند نه اینکه امیدی نداشته باشند و تنها وظیفه خود را نظارت بر شهرداری ندانید و برای همه امور شهر تصمیم بگیرید.

خطیب جمعه بردخون عنوان کرد: مردم در تابستان مشکل آب دارند و دلیل اصلی آن شبکه فرسوده و قدیمی آب شهری است که از بخشدار، شورای شهر و مسؤولان می‌خواهیم به فکر مشکل آب مردم باشید تا مردم احساس آرامش کنند.

رکنی حسینی یادآور شد: از این فرصت کوتاه مسئولیت استفاده کنید چرا که دوران مسئولیت کوتاه است و فرصت‌ها به سرعت سپری می‌شود و باید از این دوران حداکثر بهره را ببریم.

وی با اشاره به اینکه بردخون شهری کوچک است که می‌توان به راحتی آباد کرد، گفت: هرکس مسئولیتی پذیرفت باید همه سختی‌ها و دشواری‌ها را به جان بخرد و هرکس نمی‌تواند مشکلات را به دوش بگیرد نباید مسئولیتی را بپذیرد و اگر بردخون تا امروز به توسعه لازم نرسیده به دلیل این است که نتوانسته‌ایم یا نخواسته‌ایم و یا اینکه به دنبال تفرقه و دودستگی بوده‌ایم.

کد خبر 4581970

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 1 =