آموزش اسلامی در مدارس بایرن به صورت واحد اختیاری ارائه خواهد شد

براساس تصمیم جدید دولت ایالت بایرن، آموزش اسلامی در مدارس این ایالت به صورت واحد اختیاری به دانش‌آموزان ارائه خواهد شد.

به گزارش خبرنگارمهر، براساس تصمیم جدید دولت ایالت بایرن، آموزش اسلامی در مدارس این ایالت به صورت واحد اختیاری به دانش‌آموزان ارائه خواهد شد. در این ایالت، آموزش اسلامی به شکل آموزش دینی نیست و زیر نظر انجمن‌های اسلامی ارائه نمی‌شود.

دولت بایرن در مونیخ تصمیم گرفت تا آموزش اسلامی دو سال دیگر نیز به صورت موقت در مدارس این ایالت ادامه داشته باشد. به گفته میشاییل پیاتسولو، وزیر فرهنگ در ایالت بایرن، این درس به صورت واحدی اختیاری به دانش‌آموزان ارائه خواهد شد. برای این کار باید روند قانونی طی شود و ممکن است این پروسه کمی زمان ببرد.

به گفته پیاتسولو، آموزش اسلامی از سال تحصیلی ۲۰۰۹-۲۰۱۰ در ایالت بایرن وجود دارد. در حال‌حاضر ۱۶۵۰۰ دانش‌آموز در ۳۴۹ مدرسه تحت آموزش اسلامی قرار دارند. در مدل آموزشی جدید، دانش‌آموزان مسلمان به زبان آلمانی، درباره اسلام و ارتباط آن با سایر ادیان به گفت‌وگو می‌پردازند. این آموزش منطبق با قانون اساسی آلمان و قوانین ایالت بایرن شکل خواهد گرفت. آموزش اسلامی در ایالت بایرن، توسط معلمان دولتی و زیر نظر دولت ایالتی انجام می‌شود.

وزیر فرهنگ درباره این مدل آموزشی توضیح داد: «این مدل آموزشی ارتباطی با آموزش دینی در مدارس ندارد و در واقع مدلی از آموزش‌های اخلاقی است. هدف از این آموزش، کمک به ادغام بهتر و حفظ امنیت در جامعه است و فکر می‌کنیم که در میان دانش‌آموزان، معلمان و والدین محبوبیت پیدا خواهد کرد.»

حزب دمکرات آزاد آلمان از این طرح استقبال کرده و خواستار بازنگری در سیستم آموزش مذهبی در مدارس شده است: «ما باید شرایط مناسبی برای همزیستی مسالمت‌آمیز میان پیروان ادیان مختلف در آلمان ایجاد کنیم و به همین دلیل باید مدل قدیمی آموزش مذهبی در مدارس را تغییر دهیم. کلاس‌های درسی نباید به آموزش ادیان و مذاهب مختلف تقسیم شوند. در عوض باید کلاس‌های “آموزش گفت‌وگو“ در مدارس تشکیل شوند که دانش‌آموزان در آن‌ها درباره همه ادیان و مذاهب جهان با یکدیگر به گفت‌وگو بپردازند.»

کد خبر 4582616

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 14 =