توزیع ۷۲۵۰ بطری آب معدنی در روستاهای سیل زده شوشتر

اهواز ـ مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان شوشتر از به زیر آب رفتن و از مدار خارج شدن ۱۴ واحد تأسیسات آبرسانی روستایی این شهرستان بر اثر سیاب خبر داد.

ارژنگ محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بر اثر سیلاب ۱۴ واحد تأسیسات آبرسانی روستایی شهرستان شوشتر به زیر آب رفته و از مدار بهره برداری خارج شدند.

وی افزود: بر اثر این اتفاق آب ۴۴ روستا با جمعیتی بالغ بر ۱۳ هزار نفر به طور موقت قطع شده است.

مدیر امور آبفا روستایی شهرستان شوشتر تصریح کرد: در حال حاضر آبرسانی به اهالی این روستاها از طریق تانکر سیار و توزیع آب بسته بندی انجام می‌شود.

محمدی خبر داد: تاکنون بیش از ۷ هزار و ۲۵۰ بطری آب معدنی میان اهالی روستایی توزیع و همچنین آب مورد نیاز آنها از طریق ۸ تانکر سیار و مخازن ذخیره تأمین می‌شود.

وی ادامه داد: با بحران به وجود آمده امور آبفا روستایی شهرستان‌های هفتکل، گتوند و مسجدسلیمان و اداره امور عشایر شهرستان شوشتر با اعزام تانکر سیار در آبرسانی به روستاییان تعامل و همکاری داشته‌اند.

مدیر امور آبفار روستایی شهرستان شوشتر با اشاره به تخلیه ۷۰ تا ۱۰۰ درصدی ۲۳ روستای شهرستان شوشتر گفت: این روستاها در معرض جدی بحران قرار داشته و باید تخلیه می‌شدند؛ در حال حاضر اهالی این ۲۳ روستا در چهار کمپ بنه کاظم، تعاونی گوریه، مدرسه ساق بلند زاده و مدرسه حضرت آمنه مستقر شدند.

محمدی بیان کرد: با استقرار پنج باب مخزن ذخیره آب پنج هزار و ۱۲ هزار لیتری در محل اسکان روستاییان و ارسال روزانه ۲۰ تا ۲۵ سرویس تانکر سیار آبرسانی به صورت مستمر انجام می‌شود.

وی در پایان با اشاره به احداث سیل بند در تأسیسات آبرسانی روستایی شهرستان شوشتر یادآور شد: در راستای جلوگیری از ورود آب به تأسیسات آبرسانی و جلوگیری از وارد آمدن خسارات احتمالی ناشی از سیلاب امور آبفا روستایی شهرستان شوشتر نسبت به احداث سیل بند در سه واحد تأسیسات آبرسانی روستایی اقدام کرد.

کد خبر 4583598

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 7 =