تمرکز بر سدسازی در لرستان خدمت به خوزستان هم است

پلدختر- نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: تمرکز بر لرستان در حوزه سد سازی تنها خدمت به این استان نیست بلکه خدمت به خوزستان و دیگر استان‌ها است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله احمد مبلغی بعدازظهر یکشنبه در جریان بازدید از مناطق سیل زده پلدختر با بیان اینکه اظهار همدردی می‌کنم با مردم درگیر با مشکلات و مصیبت سیل، مصیبت سیل سنگین است، کاشانه و حاصل عمر مردم را با خود برد، اظهار داشت: ‬همدردی و خدمت به سیل زدگان بسیار کار گسترده و پر لایه‌ای است.

وی با بیان اینکه وقوع یک بحران مثل سیل مشکل بحران تصمیم گیری را هم ایجاد می‌کند، خوشبختم که دیدم یک مقدار تصمیم گیری ها و مدیریت بهتر شده است، تصریح کرد: خیلی از دست اندرکاران توزیع کار کرده‌اند و هر بخش را به عهده کسی گذاشته‌اند.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه عمق حادثه بسیار سخت است، نیازهایی که باید تأمین شود ممکن است به شکل لحظه‌ای تنوع یابد، نباید روی یک نوع امداد تمرکز کرد، افزود: نیازها هر لحظه تغییر می‌کند، مدیریت واحدی باید این نیازمندی‌ها را لحظه به لحظه ارائه کند.

آیت الله مبلغی با اشاره به اینکه عبور چنین آبی از رودخانه کشکان در ۲۰۰ ساله بی سابقه بوده است، اگر هم بوده فضای طبیعی مستعد مهار کردن آن بوده است، سیل‌ها امروز بنیان برانداز تر شده‌اند، ادامه داد: اگر امدادگرانی می آیند و خدمات می‌دهند می‌بینند کسی که همه کاشانه خود را از دست داده در یک نقطه حساسی قرار دارد نباید گلایه کرد، از سوی دیگر کسانی که می‌بینند سیل امدادگران عزیز می آیند در مواجهه باید صبر کنند.

وی با بیان اینکه از مفاهیم اصلی اسلام صبر است، صبر در این مسئله راهگشاست، سازنده است؛ تصریح کرد: اگر صبر کردیم می‌توانیم خوب امداد کنیم؛ گلایه الان اگر از سوی مردم شدت پیدا کرد باید در برابر آن صبر کنیم. مدیریت را هرچه دقیق‌تر و منظم تر باید انجام دهند.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه الان ارتش و سپاه دارند کار می‌کنند تا راه‌های دسترسی روستاها را باز کنند، تصریح کرد: امیدواریم این تجربه‌ای باشد برای حوادث از این دست، باید پیشگیری کرد و آماده بود. الان همه فهمیده‌اند سدهای استان کم است، باید مسئولین به حوزه سد سازی لرستان توجه کنند.

آیت الله مبلغی با تاکید بر اینکه مردم لرستان بسیار بزرگوار هستند و به کرامت و میهمان داری معروف هستند، افزود: تمرکز بر لرستان تنها خدمت به این استان نیست بلکه خدمت به خوزستان و دیگر استان‌ها است.

کد خبر 4584027

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 6 =