شائبه حیاط خلوت بودن سازمان همیاری توسط استاندار تعیین تکلیف شود

بجنورد- عضو شورای اسلامی شهر بجنورد بیان کرد: استاندار خراسان شمالی شائبه حیاط خلوت بودن سازمان همیاری‌های شهرداری‌های استان را تعیین تکلیف کند.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا باغچقی بعدازظهر یک شنبه در هشتاد و چهارمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بجنورد با بیان اینکه به طور دقیق نمی‌توان نسبت به حیاط خلوت بودن شورای همیاری‌های شهرداری‌های خراسان شمالی اطمینان داشت، اظهار کرد: با توجه به اینکه مدیریت سازمان همیاری شهرداری‌ها توسط رأی شهرداران انتخاب می‌شود و از طرفی استاندار ریاست شورای این سازمان را برعهده دارد، بنابراین وزارت کشور نقش حاکمیتی خود را در این رابطه اعمال خواهد کرد.

باغچقی افزود: البته شاید این به نوعی طبیعی به نظر برسد و چنانچه شائبه‌هایی در رابطه با حیاط خلوت بودن سازمان توسط مدیران استانداری مطرح است را ناشی از زیاده خواهی مدیران اجرایی و البته ضعف شهرداران شهرها می‌بینیم که نمی‌توانند نقش و وظیفه خود را در شورای سازمان به خوبی ایفا کنند.

وی همچنین درباره وضعیت امور مالی سازمان همیاری‌های شهرداری‌ها تصریح کرد: بر اساس قانون نظارت بر امور مالی سازمان همیاری‌های شهرداری‌ها با انتخاب حسابرسی از سوی شورای استان است اما این امر مهم هنوز توسط استانداری و سازمان همیاری‌ها انجام نشده و این نشان می‌دهد که ما شوراها در مجموعه شورای استان به نمایندگی از شوراهای شهرها در این موضوع اهمال و ضعف داشته‌ایم.

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد بیان کرد: تخطی از این قانون ورود سازمان بازرسی و دستگاه قضائی را می‌طلبد.

باغچقی در ادامه با اشاره به اینکه اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد به بانک املاک شهرداری دسترسی ندارند، گفت: چنانچه به معنای واقعی اطلاعات املاک شهرداری در دسترسی اعضای شورای اسلامی قرار نگیرد شورا نمی‌تواند به خوبی نقش خود را در برنامه ریزی و تصمیم‌های مدیریتی شهر ایفا کند.

وی تاکید کرد: انتظار می‌رود موضوع اطلاعات املاک شهرداری بجنورد با جدیت پیگیری شود تا چنانچه مدیران وقت پنهان کاری داشتند به موقع ورود پیدا کرده و حق مردم باز گردانده شود.

عضو دیگر شورای اسلامی شهر بجنورد در ادامه با بیان اینکه سازمان همیاری شهرداری‌ها حیاط خلوتی برای استانداری خراسان شمالی و دیگر نهادهای دولتی است، گفت: اصلی‌ترین وظیفه این سازمان کمک به امور شهرداری‌ها است اما به این مهم توجهی نمی‌شود.

ابراهیم امانی اظهار کرد: چنانچه سازمان همیاری شهرداری‌ها حتی یک پروژه برای شهرداری‌ها ارائه دهد و با توجه به ظرفیت‌هایی که دارد در جهت توسعه و عمران منطقه قدم بردارد به بخشی از وظایف خود عمل کرده است.

امانی با اشاره به اینکه طبق شنیده‌ها فردی بدون سوابق کاری و تحصیلات مرتبط به ریاست سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان شمالی منصوب شده، تصریح کرد: انتظار می‌رود فردی مدیر و متخصص در این رابطه انتخاب شود.

کد خبر 4584093

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 14 =