معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد منصوب شد

وزیر امور اقتصادی و دارایی طی حکمی محمد علی دهقان دهنوی را به عنوان معاون امور اقتصادی این وزارتخانه منصوب کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی، فرهاد دژپسند در حکمی محمدعلی دهقان دهنوی را به عنوان معاون امور اقتصادی وزارت اقتصاد جایگزین سید حسین میرشجاعیان کرد.

در متن حکم صادره از سوی فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی آمده است: نظر به تعهد، تخصص و تجارب ارزشمند جنابعالی، به موجب این حکم به سمت معاون امور اقتصادی وزارتخانه منصوب می‌شوید.

وزیر اقتصاد، در این حکم مواردی چون «بررسی و تحلیل مسائل اقتصادی کشور و انجام پژوهش‌های کاربردی در خصوص انواع بازارها (کالا و خدمات، پول، سرمایه، ارز و کار)»، «طراحی و تهیه مدل‌های کمی در راستای وظایف حاکمیتی (سیاست گذاری، هدایت و نظارت) و شبیه سازی سیاست‌های اقتصادی با تاکید بر حوزه عملکرد وزارت امور اقتصادی و دارایی»، «بررسی و تحقیق همه جانبه در حوزه‌های بانکی، بیمه‌ای، بازرگانی داخلی و خارجی و اقتصاد جهانی» و «بررسی و تحقیق همه جانبه در حوزه‌های بانکی، بیمه‌ای، بازرگانی داخلی و خارجی و اقتصاد جهانی» را به عنوان اولویت‌های برنامه‌ای معاونت امور اقتصادی وزارت اقتصاد تعیین کرده است.

«پیش بینی شاخص‌های کلان اقتصادی به ویژه در بخش‌های واقعی اقتصاد»، «ارایه روش‌ها و الگوهای مناسب به منظور تخمین شاخص‌های مختلف بخش عمومی»، «بررسی و تحقیق در خصوص موضوعات و محورهای سیاست‌های مالی و توسعه‌ای بخش عمومی»، «ارایه پیشنهادات و راهکارهای اجرایی و یا اصلاح قوانین جهت ارتقای سیاست‌ها در حوزه‌های مرتبط» و «پایش محیط کسب و کار در ایران بر اساس شاخص‌های بین المللی، ملی و منطقه‌ای» از دیگر اولویت‌های برنامه‌ای معاونت مذکور است.

وزیر اقتصاد در ادامه اولویت‌های برنامه‌ای معاونت امور اقتصادی، به مواردی چون «ارتباط با سازمان‌ها و اتحادیه‌های بین المللی و بهره گیری از تجربیات آنها در حوزه‌های اقتصادی و محیط کسب و کار»، «انسجام و هماهنگی در تسریع و پیشبرد پروژه‌های اقتصاد مقاومتی وزارت امور اقتصادی ارجاع شده از ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی» و «انسجام و هماهنگی در تسریع و پیشبرد پروژه‌های راهبردی وزارت امور اقتصادی و دارایی» اشاره نموده است.

محمد علی دهقان دهنوی دارای تحصیلات دکتری تخصصی در رشته علوم اقتصادی، گرایش اقتصاد صنعتی از دانشگاه تربیت مدرس است.

وی عضویت در هیأت علمی گروه مالی و بانکداری دانشگاه علامه طباطبایی، عضویت در هیأت مدیره بانک مسکن، عضویت در هیأت علمی و معاونت آموزشی مؤسسه عالی آموزش بانکداری ایران، تدریس در دانشگاه تربیت مدرس، معاونت پژوهشی مرکز پژوهش و آموزش بانک توسعه صادرات ایران و عضویت در کمیته طرح تحول نظام بانکی شورای هماهنگی بانک‌ها در کارنامه شغلی خود دارد.

همچنین فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی طی حکم دیگری سید حسین میرشجاعیان حسینی معاون سابق امور اقتصادی وزارت اقتصاد را به سمت مشاور خود منصوب کرد.

کد خبر 4584124

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 3 =