بهره گیری بیشتر از مزایای قانون شوراهای آموزش و پرورش مدنظر باشد

اراک- استاندار مرکزی گفت: شورای آموزش و پرورش استان مرکزی به عنوان یک شورای فرادستی و پارلمان تصمیم گیری برای تعلیم و تربیت، از ظرفیت‌ های قانون شوراهای آموزش و پرورش بیشتر بهره بگیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی آقازاده عصر دوشنبه در اولین جلسه شورای آموزش و پرورش سال جاری استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: براساس قانون شوراهای آموزش و پرورش می‌توان از امکانات، ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود استان حتی از بیرون از استان استفاده کرد.

وی افزود: در همین راستا و برای رفع بسیاری از مشکلات، قانون این اجازه را داده که از منابع مالی مردمی، سازمان‌های مردم نهاد، خیرین و… استفاده شود. اما خیلی کم دیده شده که از این ظرفیت‌ها که قانون برای شوراهای آموزش و پرورش مشخص کرده بهره مند شویم.

آقازاده تصریح کرد: از اعضای شورای آموزش و پرورش انتظار است در جهت تقویت این ظرفیت قانونی و احیا و تقویت این پتانسیل تلاش کنند تا در سال ۹۸ بتوانیم از این امکان قانونی به طور مطلوب در جهت توسعه فرهنگ آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت بیشتر بهره مند شویم و این امتیاز قانونی بیشتر مورد استفاده و توجه باشد.

استاندار مرکزی بیان داشت: شوراهای شهر و روستا را جذب کنید و از مشارکت آنها هم استفاده شود. البته سال گذشته اعتبارات خوبی در شورای اجتماعی داشتیم بخشی از این اعتبارات می‌تواند در مسیرهای مختلف به خصوص در حوزه کاهش «نرخ گذر» یا حمایت‌هایی که باید از این پروژه شود استفاده گردد.

آقازاده خاطرنشان کرد: مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری هم نسبت به بخش‌هایی که می‌توان از اعتبارات شورای اجتماعی برای این موضوع هزینه کرد توجه ویژه ای داشته باشد.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: مجموعه آموزش و پرورش استان مرکزی با هدف تعلیم، آموزش و تربیت در عین کمبود اعتبارات مالی حرکت‌های صادقانه انجام داده و با توجه به این که همه نسبت به موضوع مهم تعلیم و تربیت با تمام مشکلات دلسوز هستند، امیدواریم نتایج مطلوب حاصل شود.

وی ادامه داد: هر طرح و پروژه‌ای برای رشد و توسعه تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش مطرح می‌شود، بخش عمده‌ای از آن مرتبط با منابع مالی و اعتباری است. تلاش‌های اعضای شورای آموزش و پرورش اجازه نداده که خدشه‌ای به طرح‌ها و پروژه‌های آموزش و پرورش وارد شود و در سال ۹۸ هم باید همین مسیر را طی کنیم.

کد خبر 4585293

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 6 =