۱۸۸ فقره دعاوی کارگری در هیئت تشخیص و حل اختلاف دامغان رسیدگی شد

دامغان - رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دامغان از رسیدگی ۱۸۸ فقره دعاوی کارگری در هیئت تشخیص و شورای حل اختلاف این شهرستان خبر داد و گفت: مطالبات کارگری مهم‌ترین وظیفه این شورا است.

محمود پور معظمی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه طی سال گذشته به ۱۸۸ فقره دعاوی کارگری در هیئت تشخیص و حل اختلاف دامغان رسیدگی شده است، ابراز داشت: از این تعداد دعاوی ۳۴ فقره دعاوی در هیئت تشخیص و ۱۵۴ فقره دیگر در شورای حل اختلاف رسیدگی و آرای لازم صادر برای آن‌ها صادر شدند.

وی اضافه کرد: مطالبات کارگری اعم از حوادث و معوقات حقوق کارگران از مهم‌ترین موارد قابل‌رسیدگی در هیئت تشخیص و شورای حل اختلاف کارگری است که با حضور نمایندگانی از اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فرمانداری، یک قاضی و نمایندگان کارگران و کارفرمایان پس از شنیدن سخنان طرفین دعاوی نسبت به صدور آرا اقدام می‌کنند.

۲۵۰ دامغانی مشمول بیمه بیکاری

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دامغان با اشاره به پرداخت مقرری بیمه بیکاری کارگران اخراج شده از کار در سال گذشته، اظهار داشت: ۲۵۰ نفر از کارگران اخراج شده از کار پس تشکیل پرونده و داشتن شرایط قانونی موفق دریافت مقرری بیمه بیکاری در این شهرستان شدند که هرماه و بر اساس ضوابط مندرج در قانون به این تعداد از افراد پرداخت می‌شود.

پور معظمی در ادامه تصریح کرد: ۵۵۷ نفر از افراد جویای کار در دو دفتر کاریابی دامغان ثبت‌نام کردند که این آمار قطعی افراد بیکار نیست زیرا آمار کامل و دقیقی از بیکاران شهرستان وجود ندارد لذا نمی‌توانیم تعداد افراد بیکار را دقیقاً ذکر کرد.

وی اضافه کرد: سال گذشته ۷۴ نفر از افراد بیکار دامغان در مراکز کاریابی ثبت‌نام کردند که ۴۹ از خواهران و ۲۵ نفر از برادران با معرفی دفاتر کاریابی در واحدهای صنعتی، کشاورزی و تعاونی‌ها مشغول به کار شدند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دامغان افزود: برای نخستین بار در شهرستان دفتر مشاوره شغلی و کارآفرینی راه‌اندازی شد که در این دفتر به افراد جویای کار به‌ویژه تحصیلات بالا مشاوره‌های لازم شغلی ارائه می‌شود.

کد خبر 4585743

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =