كارتن خوابهاي تهران از فردا جمع آوري مي شوند

عضو شوراي اسلامي شهر تهران گفت : اجراي طرح جمع آوري متكديان و بي خانمانها در تهران از فردا با همكاري شهرداري تهران و نيروي انتظامي آغاز مي شود .

دكتر مهنوش معتمدي آذري در گفت و گو با خبرنگار اجتماعي مهر افزود: به منظور جمع آوري و اسكان هر چه سريعتر متكديان  ، بي خانمانها ، افراد بي سرپرست و گمشده در تهران به خصوص در فصل سرما  طرح جمع آوري و نگهداري موقت اين افراد از فردا اجرا مي شود .

وي ادامه داد: پيش از اين مقرر بود براي ساماندهي اين افراد سه اردوگاه جمع آوري نگهداري متكديان و بي خانمانها در تهران ساخته شود كه اولين اردوگاه آن در اسلامشهر از سوي شهرداري در حال ساخت است اما باتوجه به سرماي هوا و مشكلات ناشي از آن، اين افراد  فعلا به طور موقت در سراي احسان كهريزك نگهداري مي شوند.

عضو كميسيون فرهنگي و اجتماعي شوراي اسلامي شهر تهران اضافه كرد: متاسفانه سراي احسان كهريزك ظرفيت نگهداري تعداد زيادي از اين افراد را ندارد و شهرداري تهران درحال بررسي ظرفيت اين مكان و نحوه اجراي طرح جمع آوري بي خانمانهاست  تا قبل از آماده شدن اردوگاه اسلامشهر آنان را ساماندهي كند.

دكتر معتمدي گفت:اردوگاه نگهداري بي خانمانها در اسلامشهر قرار بود تا 10 آذر ماه آماده و براي اجراي طرح ساماندهي  بي خانمانها وآسيب ديدگان اجتماعي در تهران به فرمانداري تحويل شود اما به علت آماده نشدن اعتبار مورد نياز آن از سوي استانداري ، احداث آن تاكنون به تعويق افتاده است .

وي افزود : بر اساس تصويب شوراي عالي اداري، شهرداري ،موظف به تامين محل اردوگاه و تجهيز امكانات اوليه آن است و در صورت ضرورت منبع مورد نياز براي احداث اين اردوگاهها بايد از طريق ساير اعتبارات استان ، بودجه عمومي و كمكهاي مردم تامين شود .

وي اضافه كرد: براساس اين مصوبه طي جلسه مشتركي كه  با حضور خانم بروجردي معاون اجتماعي  وزارت كشوربا مسئولان استانداري تهران داشتيم ، قول دادند از محل بودجه عمومي استان مبلغ يك ميليارد و 200 ميليون تومان براي ساخت و تجهيز اين اردوگاهها در اختيار شهرداري تهران قرار دهند و مقرر شد شهرداري تهران با استفاده از اين اعتبار  به عنوان پيمانكار وظيفه  ساخت و تجهيز اردوگاه را به عهده بگيرد اما تاكنون اين اعتبار از سوي استانداري تامين نشده و شهرداري به طور مستقيم آماده سازي اين اردوگاه را به عهده گرفته  است كه  مطابق برنامه اميدواريم تا پايان دي ماه به فرمانداري تهران تحويل  شود .

وي گفت: مطابق قانون شناسايي، جمع آوري و تحويل متكديان وبي خانمانها به عهده شهرداري است كه با همكاري نيروي انتظامي  انجام مي شود ، فرمانداري هر شهر نيز مجري طرح است كه پس از نگهداري و ساماندهي آنان بر حسب مورد يكي از ارگانهاي مسئول مانند سازمان بهزيستي ،وزارت بهداشت ، سازمان زندانها، كميته امداد امام خميني (ره ) و دادگستري در اجراي اين طرح با فرمانداري همكاري مي كنند. 

دكتر معتمدي افزود: تامين و تجهيز اردوگاه ها در شرايط فعلي وظيفه شهرداري تهران نيست اما اين سازمان با توجه به ضرورت  زمان و مكان و احتمال آسيبهاي غير قابل جبران به اين افراد مبادرت به ساخت و تجهيز اين اردوگاه كرده است . 

کد خبر 45861

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 12 =