تحقق گام دوم انقلاب اسلامی با زبان هنر محقق می شود

شیراز- برنامه های هفته هنر انقلاب اسلامی استان فارس با حضور اعضای ستاد در منزل شهید سعید افشاریان شهید هنرمند شاخص سال 1398 فارس آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در این دیدار مهدی فقیه هنرمند پیشکسوت سینما تئاتر و تلویزیون انقلاب اسلامی با اشاره به خاطرات خویش از این شهید اظهار داشت: خانواده افشاریان هنرمندپرور بوده اند.

وی افزود: مرحوم مجید افشاریان نویسنده و هنرمند ارزنده‌ای بود و سپس عباس افشاریان نیز در همین عرصه درخشید و هر دو به قدری موفق بودند که راهی تهران شدند.

این هنرمند پیشکسوت سینما تئاتر و تلویزیون انقلاب اسلامی ادامه داد: به سبب حضور در چنین فضایی سعید نیز از نوجوانی جذب دنیای هنر شد و از همان ابتدا با من ارتباط داشت و اگرچه او در گروه مقاومت مسجد سیاحتگر فعال بود اما در عالم هنر نیز فعالیت داشت.

وی گفت: من در زمینه تئاتر عروسکی و کودک و نوجوان فعالیت می‌کردم و سعید نیز در همین زمینه فعال بود و اگر بخواهم کار او را ارزیابی کنم باید بگویم در کار خود مهارت داشت و این برای من که تازه از فرانسه امده بودم مهم بود که همراهانم توانمند باشند.

فقیه بیان کرد: وی با وجود نوجوانی نسبت به جوان‌های دیگری که با ما کار می‌کردند در کار خویش مهارت داشت و به کار خودش وارد بود اما مهمتر از اینها چهره خندان وی بود.

وی افزود: این مساله درباره شهید سعید افشاریان زبانزد است که همواره لبخند بر چهره داشت و خنده از چهره او برداشته نمی‌شد و همواره شادی در چهره او هویدا بود

در ادامه این دیدار محمد کرم اللهی دبیر ستاد هفته هنر انقلاب اسلامی استان فارس با اشاره به سنت نامگذاری شهید هنرمند شاخص سال گفت: برای شروع هفته پیشنهادات زیادی مطرح شد اما از ابتدا تاکید ما بر این بود که هفته هنر انقلاب اسلامی باید با نام شهید و از مکانی متبرک به یاد و خاطره شهید اغاز شود.

وی افزود: باید سنت انتخاب شهید هنرمند شاخص سال توسط بسیج هنرمندان را قدر بدانیم و امیدواریم بتوانیم ارزش‌های ذهنی و فکری شهدا را در فضای تربیتی خویش متبلور کرده و در جامعه و زندگی فردی ادامه دهنده سیره شهدا باشیم.

دبیر ستاد هفته هنر انقلاب اسلامی استان فارس گفت: شهدا به فرموده حضرت حق زنده اندو مصداق عند ربهم یرزقونند. آنان اعمال مارا می‌بینند و از آن تأثیر می‌گیرند.

وی ادامه داد: شهدا به حضرت سیدالشهدا امام حسین علیه السلام تاسی کرده اند که کشتی نجات و چراغ هدایت بودند و ما نیز در این روزگار در دریای پر تلاطم که با رویدادهای بیرونی و داخلی مواجهیم برای حفظ حقیقت حقه‌ای که شهدا برایش هزینه شدند باید آنان را چراغ راه خویش قرار دهیم.

کرم اللهی اظهار داشت: شهدا باید چراغ راه ما باشند تا در راه نمانیم و به آنچه انقلاب و مردم و اسلام برای آن بهترین جوان‌های این مملکت و سرمایه اجتماعی و فرهنگی خویش را هزینه کردندتوجه کنیم تا جامعه مطلوب و مناسب ظهور ایجاد شود.

وی ادامه داد: این خصوصیت به واسطه شهید و با راه و تفکر و اندیشه شهید قابل دستیابی است تا از برکت سرمایه معنوی آنان جانی تازه در رگ‌های جامعه دمیده شود.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس گفت: هفته هنر انقلاب اسلامی هفته‌ای است که در آن به ارزش‌های هنری انقلاب اسلامی تاکید می‌شود. اما جا دارد روی مفهوم انقلاب اسلامی و هنر دقت کنیم تا بدانیم با چه انقلاب و کدام هنر روبه روییم.

وی افزود: در تبیین فرمان مقام معظم رهبری تحت عنوان بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی مباحثی مطرح شد که باید مسیر روشن آینده را ترسیم کند و برای تحقق هر یک از بخش‌های آن بایستی با زبان هنر و در مسیر هنر و تربیت هنرمند آگاه و مفید و در جهت تحقق آرمان‌ها حرکت کنیم.

کرم اللهی اظهار داشت: از این رو امسال استان فارس برای هفته هنر انقلاب اسلامی شعار (هنر انقلابی و تحقق گام دوم انقلاب اسلامی) را تعیین کرد تا این شعار مسیر امسال را جهت دهی کند.

در پایان این مراسم حجت الاسلام والمسلمین انصاری نژاد شعری برای شهید آوینی خواند و از خانواده شهید افشاریان تقدیر به عمل آمد.

کد خبر 4586334

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =