اتاق بازرگانی قزوین را به جایگاه بین المللی می‌رسانیم

قزوین- رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین گفت: با رسیدن اتاق بازرگانی قزوین به جایگاه بین المللی و محور شدن در تحولات اقتصادی می توان مشاور دولت در امور بازرگانی برای رسیدن به رونق تولید شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی بخشنده روز چهارشنبه در دیدار با استاندار قزوین که در محل اتاق بازرگانی قزوین برگزار شد اظهار داشت: سیاست پارلمان بخش خصوصی در دوره پنجم انتخابات، مشارکت بیشتر همه افکار، اندیشه‌ها و ایده‌ها ست.

وی ضمن تشکر از تلاش هشت ساله علیرضا کشاورز رئیس سابق اتاق بازرگانی اظهار امیدواری کرد با بهره گرفتن از تجارب گذشته در مسیر اهداف تعیین شده گام برداشت.

بخشنده تصریح کرد: رساندن اتاق به جایگاه بین المللی از مهمترین اهداف ما در این دوره است و تلاش می‌کنیم ضمن خروج از حالت باشگاهی و دوری از شرکت در جلسات بی نتیجه نقش تأثیر گذار تری در تولید و اقتصاد استان ایفا کنیم.

وی بیان کرد: در هیئت نمایندگان درصددیم اتاق را مرکز تحولات اقتصادی استان قرار دهیم و مشاوره دولتی را محقق کنیم.

بخشنده افزود: در این دوره ضمن گردآوری و تهیه آمار دقیقی از واحدهای تولیدی و صادراتی نسبت به شناسایی مشکلات واحدها هم اقدام خواهیم کرد تا گزارش جامعی از فعالیت‌های اقتصادی استان داشته باشیم و در اختیار بخش دولتی قرار دهیم.

وی بیان کرد: ساختمان جدید اتاق بازرگانی امکانات مناسبی دارد که آن را در اختیار همه مدیران واحدهای تولیدی و صادراتی قرار خواهیم داد تا مرکزی برای تبادل نظر، باشگاه ایده‌ها و پاتوقی برای فعالان اقتصادی در ساعات غیر اداری باشد.

رئیس اتاق بازرگانی قزوین یادآور شد: فعال کردن دفتر حمایت قضائی در اتاق، پیگیری حل مشکلات بیمه و مالیات، کمک به فعال شدن واحدهای نیمه فعال و تعطیل شده از دیگر رویکردهای ما در دوره جدید است.

بخشنده یادآور شد: قوانین کنونی کشور برای شرایط عادی تنظیم شده در حالی که امروز وضعیت ما فرق کرده و در شرایط ویژه هستیم لذا سخت گیری ادارات در این وضعیت منطقی نیست.

نیازمند مدیران شجاع در تصمیم گیری هستیم

بخشنده در ادامه گفت: به دلیل نقص و تعدد قوانین اگر بخواهیم موانع تولید از مسیر راه کارآفرینان برداشته شود باید شاهد حضور مدیرانی جسور و توانمند در دستگاه‌های اجرایی باشیم تا جسارت تفسیر قانون به نفع تولید را داشته باشند.

وی گفت: اگر در این شرایط دستگاه‌های اجرایی هم تولیدکننده را دچار بوروکراسی و سخت گیری های بی مورد کنند کار برای ما سخت خواهد شد و نمی‌توان به رونق تولید امیدوار بود.

مدیران گمرک و تأمین اجتماعی قزوین همراه تولید هستند

بخشنده ضمن تقدیر از رویکرد خوب برخی مدیران استان در همراهی با تولیدکنندگان اظهار داشت: با اذعان بسیاری از صنعتگران در سال‌های اخیر مدیران گمرک و تأمین اجتماعی استان بیشترین همکاری را با تولیدکنندگان، صادرکنندگان، کارآفرینان داشته‌اند و به درستی در مسیر حل مشکلات گام برداشته‌اند که امیدواریم سایر مدیران نیز جسارت تصمیم گیری در شرایط اقتصاد مقاومتی را داشته باشند.

وی اضافه کرد: به نظر می‌رسد برخی بانک‌ها هنوز در حال و هوای دهه‌های گذشته و شرایط عادی هستند و در عمل وضعیت کنونی را درک نکرده‌اند که انتظار داریم رویکرد آنها نسبت به تولید در این شرایط تغییر کند و همراه ما باشند.

رئیس اتاق بازرگانی قزوین بیان کرد: پارلمان بخش خصوصی در کنار دولت و در خدمت اقتصاد کشور است و امیدواریم در شرایط حساس کنونی با بهره گرفتن از همه ظرفیت‌های موجود بتوانیم در مسیر رونق تولید و تحقق شعار سال گام برداریم.

کد خبر 4587138

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 8 =