مقوله هنر بدون ارتباط با نگاه شهیدآوینی ناقص است

زنجان-مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان بر ارتباط گیری با اندیشه‌ها و نگاه شهید آوینی در جامعه تاکید کرد وگفت: مقوله هنر بدون ارتباط با نگاه شهیدآوینی، ناقص و ابتر است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام مسعود صفی‌یاری شامگاه شنبه در نشست بازخوانی بیانیه گام دوم انقلاب، به ماه پر و خیر برکت شعبان اشاره کرد و افزود: شعبان ماه بزرگی است؛ چرا که دارای شرافت ذاتی بوده و خود، مقدمه‌ای برای ضیافت‌الله ماه رمضان است.

وی به اهل قلم شهید مرتضی آوینی اشاره کرد و افزود: قدر و منزلت شهید آوینی همچنان ماندگار است و نسل هنر و نسل جوان ما هم امروز با اندیشه‌های این شهید ارتباط دارند.

صفی یاری با بیان اینکه بسیاری از قانون‌گذاری‌ها در نظام جمهوری اسلامی ایران حکیمانه است، گفت: انتخاب سالروز شهادت آوینی به عنوان روز هنر و هفته هنر انقلاب اسلامی، نام‌گذاری بسیار خوبی است.

هنر، بدون ارتباط با نگاه شهید آوینی، ابتر است

صفی‌یاری بر ارتباط‌گیری با اندیشه‌ها و نگاه شهید آوینی در جامعه تاکید کرد و ادامه داد: مقوله هنر بدون ارتباط با نگاه شهید آوینی، ناقص و ابتر است و اندیشه‌ای که شهید آوینی دارد، در واقع منشور جامعه هنر دینی است.

وی با بیان اینکه هنری که ذیل اسلام قرار گیرد، هنر دینی است، ابراز کرد: چیزی که در اندیشه شهید آوینی در بخش هنر دریافت می‌شود، منشور جامع برای هنر دینی است و اگر هنر ما چارچوب‌دار و معیاری باشد، باید بر اساس این چارچوب جامعه هنری نقش‌آفرینی کند.

صفی‌یاری با بیان اینکه طبق منویات مقام معظم رهبری باید از اشتباهات فرهنگی پرهیز شود، افزود: باید فرصت‌ها و چالش‌های چهل سال گذشته به خوبی مورد بررسی قرار گیرد. همچنین باید خودارزیابی مورد توجه قرار گیرد. مقام معظم رهبری نسبت به این امر بسیار تاکید دارند که باید از درون نقد شویم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: اندیشه‌های شهید آوینی بسیار شیرین است و پیوست بسیار خوبی بین اندیشه‌های شهید آوینی در نگاه آینده‌نگرانه با بحث انقلاب وجود دارد.

گام دوم انقلاب، منشور انقلاب اسلامی است

وی با بیان اینکه گام دوم انقلاب، منشور انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: بیانیه گام دوم انقلاب دامنه بسیار وسیعی دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان به دستاوردهای چهل ساله انقلاب اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری چهل سالگی انقلاب اسلامی را با انقلاب‌های دیگر تطبیق دادند؛ چرا که انقلاب اسلامی دست‌اندازها و موانع زیادی را پشت سر گذاشته و خوشبختانه حرکت رو به جلو داشته است.

حفظ آرمان‌ها مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی

صفی‌یاری با بیان اینکه حفظ آرمان‌ها و صیانت از شعارهای اصولی، مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی است، افزود: هر انقلابی شعاری دارد و شعار انقلاب اسلامی شعار محوری «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: مقام معظم رهبری در موقعیتی بیانیه گام دوم انقلاب را اعلام کردند که خیلی از جریان‌ها، تفکرها و سلبریتی‌ها گفتمان‌شان عوض شده بود و باورشان بود که سال ۹۷ آخرین سال عمر انقلاب اسلامی است.

صفی‌یاری با بیان اینکه در انجام کارها باید آتش به اختیار بود، گفت: حوزه هنری باید در این زنجیره نقش خود را پیدا کند و پیشگام شود و حرکت خود را ساماندهی کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان ابراز کرد: تمدن نوین اسلامی ذیل نگاه عصر ظهور باید مورد توجه قرار گیرد و تحقق این امر نیاز به کار دارد.

کد خبر 4589841

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 12 =