۴ طرح پژوهشی حوزه کشاورزی سال گذشته در استان مرکزی به نتیجه رسید

اراک- رئیس مرکز تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و منابع طبیعی استان مرکزی گفت: چهار طرح پژوهشی حوزه کشاورزی سال گذشته در استان مرکزی توسط مرکز تحقیقات کشاورزی استان به انجام رسید.

غلامرضا گودرزی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: این طرح‌های پژوهشی انجام شده توسط مرکز تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و منابع طبیعی استان مرکزی، منتهی به تولید چهار رقم جدید بذر گندم، جو و لوبیا شد.

رئیس مرکز تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و منابع طبیعی استان مرکزی افزود: پژوهش‌های حوزه کشاورزی و منابع طبیعی در این مرکز با محوریت افزایش بهره وری تولید کشاورزی، سازگاری با اقلیم و شرایط محیطی و کاهش نیاز به آب و آبیاری انجام می‌شود.

وی بیان کرد: همچنین سال گذشته در حوزه‌های مختلفی در عرصه کشاورزی توسط این مرکز پژوهش انجام شد که عمدتاً در ارتباط با تولید گیاهان دارویی، بررسی روش‌های مطلوب‌تر کشت محصولات در نقاط مختلف و مواردی از این قبیل بود.

رئیس مرکز تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و منابع طبیعی استان مرکزی ادامه داد: تحقیقات این مرکز به طور کلی شامل مطالعه در مورد انواع گیاهان، تحقیقات حوزه آفات و بیماری گیاهان، سیستم‌های نوین آبیاری، افزایش بهره‌وری، گیاهان دارویی، تغذیه دام سبک و سنگین و طیور و… است.

گودرزی عنوان کرد: علاوه بر انجام پژوهش‌های این حوزه، تجاری سازی پژوهش‌ها و مطالعات مربوط به کشاورزی و منابع طبیعی در استان مرکزی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی مدنظر قرار دارد.

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی استان مرکزی همچنین از تهیه نقشه عناصر غذایی پرمصرف و کم مصرف خاک زراعی استان و کسب رتبه نخست مرکز تحقیقات استان در جشنواره ملی شهید رجایی در سال گذشته خبر داد.

گفتنی است مطالعه و تحقیق به منظور توسعه بخش کشاورزی، اجرای سیاست‌های کاربردی و توسعه‌ای تحقیقات و آموزش این حوزه، هدایت برنامه‌های آموزشی برای اصلاح هرم نیروی انسانی شاغل در بخش کشاورزی، ساماندهی همکاری‌های تحقیقاتی و آموزشی جهاد کشاورزی با مجامع، مؤسسات علمی، تحقیقاتی و آموزشی داخل و خارج از کشور و همچنین جمع‌آوری، اطلاع‌رسانی، نشر آمار، اطلاعات و یافته‌های تحقیقاتی و آموزشی، از جمله وظایف مراکز تحقیقات و آموزش کشاورزی است.

کد خبر 4591196

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 11 =