می خواهیم نتیجه‌ای کسب کنیم که تا به حال اتفاق نیفتاده است

سرمربی تیم والیبال جوانان گفت: در حال محک زدن وضعیت آمادگی جسمانی بازیکنان هستیم.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از فدراسیون والیبال، اولین مرحله اردوی تیم جوانان پسر ایران برای حضور در مسابقات جهانی از روز چهارشنبه آغاز شد. بهروز عطایی سرمربی تیم جوانان در این باره گفت: در آغاز اردو توجه ما روی بررسی وضعیت آمادگی جسمانی بازیکنان است و در حال محک زدن آنها هستیم. کارهای تاکتیکی را نیز در تمرینات مرور می‌کنیم و از هفته آینده تمرینات شکل بهتری خواهد گرفت. فعلاً فشار تمرینات بالا نیست و می‌خواهیم درصد آمادگی جسمانی تیم را بسنجیم.

وی در ادامه درباره برنامه ریزی انجام گرفته برای آماده سازی تیم جوانان اضافه کرد: برنامه‌های ما برای این است که در تاریخ ۲۷ تیرماه به اوج آمادگی برسد و بالاترین بازدهی را داشته باشیم. در اردوهایی که در نظر گرفتیم، بازی تدارکاتی نیز گنجانده شده است که از اواسط خردادماه آغاز می‌شود و قبل از آن تمرکز روی تمرینات درون اردویی است. از بازی‌های تدارکاتی بازخوردی خواهیم داشت که باعث می‌شود طراحی تمرینات تغییر کند تا با حداقل خطا و اشتباه برای مسابقات آماده شویم.

عطایی در بخش بعدی صحبت‌های خود درباره تعامل با فدراسیون و تیم ملی اضافه کرد: در سال‌های اخیر فدراسیون خواسته‌های ما را تأمین کرده است و آقای داوری نیز تمامی خواسته‌های تیم را برآورده کردند. امیدوارم این روند ادامه داشته باشد. همیشه بین کادر تیم‌های پایه و تیم ملی، آقایان کولاکوویچ و خوش خبر تعامل بوده و ما نیز در هفته‌های گذشته با یکدیگر گفت و گو کردیم تا بازیکنان به صورت مرحله‌ای به تیم ما اضافه شوند.

او با تاکید بر اهمیت حضور بازیکنان با تجربه در تیم جوانان ایران، بیان کرد: برخی از بازیکنان ما در اردوی تیم ملی بزرگسالان هستند و این وجه تمایز تیم ما خواهد بود. تجربه آنها می‌تواند به آمادگی ذهنی ما کمک کند. ۱۰ بازیکن ما تجربه مسابقات جهانی نوجوانان و یک نفر نیز تجربه حضور در مسابقات جوانان جهان را دارد و بازیکنان زیادی نیز در مسابقات جهانی بزرگسالان به میدان رفته‌اند. این موضوع به ما کمک می‌کند در شرایط سخت تحت فشار قرار نگیریم و کارهای فنی خود را اجرا کنیم. بازیکنان ما باید در اوج آمادگی قرار داشته باشند تا با تجربه‌ای که دارند، به موفقیت نزدیک شوند.

سرمربی تیم جوانان در واکنش به این موضوع که انتظارات از تیم ایران در مسابقات بحرین بسیار بالا است، عنوان کرد: در تمامی سال‌های اخیر تنها یک مرتبه روی سکوی جوانان جهان ایستادیم و در دیگر دفعات تیم ما روی سکو نرفته است. با قدرت تمام به این مسابقات می‌رویم اما توقعات باید معقول باشد. تمام توان و تلاش خود را انجام می‌دهیم تا خواسته مردم را اجابت کنیم و امیدوارم نتیجه‌ای کسب کنیم که تا به حال اتفاق نیفتاده است. توانایی تیم خود را می‌شناسیم و امیدوارم بازیکنان نیز به این باور برسند و تمام تلاش خود را انجام بدهند.

کد خبر 4591559

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =