توسعه شهرستان کمیجان در راستای جذب سرمایه گذاری ضروری است

کمیجان- استاندار مرکزی گفت: توسعه شهرستان کمیجان در راستای جذب سرمایه گذاری، ضرورتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی آقازاده پیش از ظهر دوشنبه در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان مرکزی در کمیجان اظهار داشت: عزم و برنامه استان در سال ۹۸ برای شهرستان کمیجان، همان برنامه‌ای است که در سال گذشته دنبال شد و مبتنی بر تلاش برای رونق صنایع این شهرستان، حمایت از سرمایه گذاری در این منطقه و همچنین بخش کشاورزی آن بود.

استاندار مرکزی افزود: در سال جاری انتظار می‌رود شهرستان کمیجان با شتاب بیشتری در راستای تحقق برنامه‌های مذکور پیش رود و با توسعه این شهرستان، زمینه جذب سرمایه گذاری در آن فراهم شود.

آقازاده بیان کرد: کشور ما با تمام شرایط سختی که دارد رو به پیشرفت و توسعه و گسترش فعالیت‌های اقتصادی است که نشان از عزم مردم در دلسوزی برای کشور و ایستادگی در برابر دشمن است و مردم این مهم را نه در شعار بلکه در عمل نشان داده اند.

استاندار مرکزی خاطرنشان ساخت: امسال خداوند در آغاز بهار نعمت بارش‌های فراوان را به کشور عطا کرد که هر چند موجب خساراتی شد، اما ثمرات مثبت آن بسیار بیشتر است و در استان مرکزی نیز با عملکرد مطلوب ستاد مدیریت بحران، شاهد تلفاتی در رابطه با سیل نبودیم.

آقازاده تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی اذن برداشت از صندوق توسعه ملی برای جبران خسارات سیلاب اخیر را داده اند که می‌توانیم با برنامه ریزی صحیح، سهم خسارات استان را در رابطه با سیلاب بگیریم تا بتوانیم به جبران خسارت‌های وارده بپردازیم.

استاندار مرکزی ادامه داد: بخش راهسازی شهرستان کمیجان با توجه به قول مساعد وزیر راه، امسال شاهد بهبود وضعیت موجود خواهد بود و این مهم زمینه توسعه شهرستان را فراهم می‌سازد.

آقازاده عنوان کرد: استان مرکزی از نظر شاخص‌های اقتصادی در سال ۹۷ یکی از بهترین وضعیت‌ها را در کشور داشت و آمار بیکاری این استان در سال گذشته ۸.۴ درصد ثبت شد که نسبت به میانگین ۱۲ درصدی کشوری، بسیار پایین‌تر و مرکزی جزو سه استان برتر بود.

کد خبر 4591662

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 7 =