۱۵ میلیون مترمکعب روان آب در زنجان استحصال شد

زنجان-مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان از استحصال ۱۵ میلیون مترمکعب روان طی سال گذشته خبر داد و گفت:این امر علاوه بر جلوگیری از خسارت سیل، باعث ذخیره سازی آب‌ها در سفره های زیرزمینی شده است.

خلیل آقاجان لو در گفتگو با خبرنگار مهر بابیان اینکه اداره کل منابع طبیعی استان زنجان نسبت به استحصال و ذخیره بارش‌ها در استان زنجان اقدامات خوبی را انجام داده است، افزود: سیل یک پدیده طبیعی است و هرقدر عوامل انسانی در تخریب طبیعت نقش بازی کنند می‌توانند تخریب و خسارت سیل را افزایش بدهند.

وی اظهار کرد: یکی از اقدامات مؤثر در این حوزه اجرای پروژه آبخیزداری و آبخوان‌داری برای کنترل سیل است و درجاهایی که این اقدامات انجام می‌شود به‌ندرت خسارت سیل رخ می‌دهد.

مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان از استحصال ۱۵ میلیون مترمکعب روان طی سال گذشته خبر داد و گفت: این امر علاوه بر جلوگیری از خسارت سیل، باعث ذخیره سازی آب‌ها در سفره‌های زیرزمینی شده است.

آقاجان لو تأکید کرد: تأمین آب کشاورزی، تغذیه آبخوان‌ها از معیارهای انتخاب حوزه‌ها برای اجرای طرح‌های آبخیزداری در استان زنجان است و افزایش میزان دبی قنات‌ها و چشمه و کاهش وقوع سیل از مزایای آبخیزداری است.

وی افزود: همچنین افزایش حجم آب از مهم‌ترین اولویت‌های اجرای طرح‌های آبخیزداری در استان زنجان است.

مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان ابراز کرد: اعتباری که برای اجرای طرح‌های آبخیزداری در هشت شهرستان استان زنجان تخصیص پیدا کرده به خوبی محقق شده و اجرای طرح آبخیزداری روند رو به جلو دارد.

کد خبر 4592035

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 3 =