مسئولان رباط کریم جذب سرمایه گذار را در اولویت کار خود قرار دهند

رباط کریم- امام جمعه رباط کریم گفت: مسئولان رباط کریم جذب سرمایه گذار را در اولویت کار خود قرار دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن ترابی گودرزی پیش از ظهر سه شنبه در جلسه شورای اداری رباط کریم اظهار داشت: کفایت نسبت به هر کاری معنای خاص خود را دارد مثلاً معیارهای کفایت در فرماندهی ارتش با معیارهای کفایت در مهندسی کشاورزی و یا مدیریت دبستان بسیار متفاوت است چرا که اهداف در هر موضوع مسائلی است که دارای تبع خاصی نیاز دارند و معیارهای کفایتی آنها با هم تفاوت دارد.

ترابی گودرزی افزود: یکی از راه‌های کفایتی مدیریت اشراف است چرا که اشراف از موضع برتر به کارها نگاه کردن است و با دید دقیق مدیریت حضور خود را در صحنه فعالیت اعلام می‌کند که این حضور نیز ۲ نوع است که اول شخصی و دوم شخصیتی است که هر مدیری از این ۲ راه نظارت دارد و مدیری که از راه شخصی نظارت می‌کند موفق نخواهد بود اما مدیری که از راه هدایت و قاطعیت‌ها تلاش می‌کند تا افکار و اندیشه و شخصیت خود را در واحدهای گوناگون حاضر کند مدیریت فراگیر خواهند داشت و چنین مدیرانی مثل چتر همه اعضا سازمان را تحت پوشش قرار می‌دهند.

وی گفت: امامت در نظام حکومتی اسلام که امام مدیر عادی جامعه است اشراف و حضور خود را از راه دوم که شخصیتی است اعمال می‌کند که البته ضرورت حضور فیزیکی مدیر قابل انکار نیست ولی حضور و داشتن حضور شخصیتی یک بسیار مفید و بنیادی‌تر است.

امام جمعه رباط کریم با اشاره به اینکه امسال سال رونق تولید است اظهار داشت: همه دستگاه‌ها و مدیران باید به این نامگذاری به عنوان اولویت نگاه کنند چرا که این نامگذاری‌ها نوعی چراغ راه است و این شعار اقتصادی به معنای اولویت می‌باشد.

وی افزود: امسال همت کنیم و به دنبال این باشیم تا موانع راه تولید و تولیدکنندگان را در رباط کریم از راه برداریم و از سرمایه گذاران حمایت کنیم و سرمایه گذاران را درگیر بروکراسی‌های اداری نکنیم چرا که جذب سرمایه گذار نیاز به دادن امتیازات است.

ترابی گودرزس گفت: در برخی شهرک‌های صنعتی نتوانسته اند آنطور که باید در جذب سرمایه گذار موفق باشند لذا باید توجه ویژه به این موضوع وجود داشته باشد.

کد خبر 4592408

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =