کارگروه رسیدگی به امور فرهنگی مناطق سیل زده تشکیل می‌شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی در سال جدید پیشنهاد کرد تا کارگروهی برای رسیدگی به امور فرهنگی مناطق سیل زده تشکیل شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی در سال جدید با موضوع بررسی وضعیت مناطق سیل زده کشور و گزارش دستگاه‌های عضو شورا درباره برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در زمینه اقدامات و فعالیت‌های فرهنگی در این مناطق با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شد.

در این جلسه سیدعباس صالحی با تقدیر از اقدامات ارزشمند دستگاه‌ها در زمینه خدمات رسانی به مناطق سیل زده، گفت: در گزارش‌های مطرح شده شاهد هستیم که دستگاه‌ها اقدامات خوبی در این مناطق انجام داده‌اند، اما با توجه به اینکه دستگاه‌ها در حوزه فرهنگی هم باید اقدامات شایسته‌ای داشته باشند نیاز است که هم افزایی وجود داشته باشد تا همه دستگاه‌ها در یک محل متمرکز نشوند و در جاهایی که نیاز بیشتری احساس می‌شود، خدمت رسانی انجام شود.

وی افزود: حیطه‌های مختلفی در حوزه فرهنگی محض یا حوزه‌های اجتماعی وجود دارد که دستگاه‌های فرهنگی در آن مسئولیت دارند و باید با هم افزایی در مراحل پیشگیرانه، حین بحران و پسابحران با برنامه‌ریزی‌های مختلف ایفای نقش کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی کشور با تاکید بر ضرورت تعامل میان دستگاهی، برای سرعت بخشیدن به فعالیت‌ها و ایجاد هم افزایی میان دستگاه‌های فرهنگی عضو اظهار کرد: کارگروهی با ترکیب نمایندگان دستگاه‌های ذیربط فرهنگی به منظور مشارکت و همکاری با وزارت کشور با دبیری دبیر شورای فرهنگ عمومی تشکیل شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اقدامات وزارت متبوعش در زمینه حادثه سیل گفت: لازم است رؤسای سازمان‌های حج و زیارت، اوقاف و امور خیریه، کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه اقدامات فرهنگی در قبال حادثه سیل در این کارگروه حضور داشته باشند.

صالحی اضافه کرد: امیدوارم این کارگروه به سرعت آغاز به کار کند تا اقدامات هماهنگ فرهنگی با تقسیم کار ملی در مناطق سیل زده صورت گیرد.

در پایان صالحی با تقدیر از زحمات دستگاه‌های مختلف و نیروهای خودجوش و مردمی که به صورت شبانه روزی در این عرصه حضور جهادی و مؤثر داشته‌اند، گفت: سیل اخیر اگرچه باعث ایجاد خسارت فراوانی در کشور شد، اما در عین حال تراز اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی و همبستگی ملی را به نحو چشمگیری افزایش داد.

کد خبر 4592766

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 8 =