حفظ و ترویج اصالت‌های فرهنگی دینی و ملی مدنظر قرار گیرد

اراک- معاون امور قرآن وعترت وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی گفت: حفظ وترویج اصالت‌های فرهنگی دینی و ملی با استفاده از ابزار هنر و رسانه از وظایف ادارات فرهنگ و ارشاد است که باید موردتوجه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالهادی فقهی زاده ظهر چهارشنبه در آئین تکریم و معارفه مدیرکل سابق و جدید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: کار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حداقل دو جنبه دارد، جنبه‌های ملی و فرهنگ عمومی و جنبه‌های فرهنگی دینی و اسلامی که اقوام و طایفه‌های ملت ایران در این دو جنبه مشارکت دارند.

معاون امور قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: گفت و گوی فرهنگی از جمله اولویت‌های اساسی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است که تمامی استان‌های کشور با تعیین کارگروه‌های برخوردار و راهبردهای صحیح همانطور که در سرلوحه کار وزارتخانه قرار دارد آن را در صدر و سرلوحه برنامه‌های خود قرار دهند تا بتوانند اهداف وزارتخانه را تحقق بخشند.

فقهی زاده خاطرنشان کرد: بهره‌گیری از ابزارهای هنر و رسانه و نشاط بخشیدن به حوزه‌های گوناگون فرهنگی، فرهنگ علمی، فرهنگ دینی و استفاده از همه ظرفیت‌های عظیم هنری رسانه‌ای که در استان‌ها وجود دارد می‌تواند به ارزش‌های دینی اسلامی و ملی تحقق بخشد استان مرکزی در این میان از جایگاه ممتازی برخوردار است.

معاون امور قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان داشت: وظیفه دیگری که ادارات کل ارشاد بر عهده دارند گفتگوی مؤثر با اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه است که طبیعتاً این روند می‌تواند یک نشاط قابل توجهی به مردم و جامعه ببخشد.

وی بیان داشت: نباید گمان کنیم که نشاط و شادابی با ارزش‌های انسانی و دینداری فاصله یا مغایرت دارد. البته نباید هرز بگوییم، چنانچه نباید هرز بیاندیشیم. این آموزه متعالی درخشان است و وجود دارد. این شادابی نمی‌تواند مصنوعی باشد شادابی باید از دل برخیزد و نشاط فرهنگی را عرضه کند تا نسلی شاداب و برخوردار از نشاط به وجود بیاید.

معاون امور قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: مؤمن شاداب در تعاملات روزمره با همکارانش با خانواده‌اش و… با یکایک آدمیان که محاوره دارند باید بگوید و بخندد و شاداب باشد و این شادابی نمی‌تواند مصنوعی باشد.

فقهی زاده خاطر نشان کرد: کارگروهی تعیین کنید که بدانید چگونه این کلان برنامه‌ها که رسماً سرلوحه فعالیت‌های ما در وزارتخانه است را می‌توان تحقق بخشید. در استان مرکزی از ظرفیت‌های فرهنگی، علمی، هنری و رسانه‌ای گوناگونی که وجود دارد باید بهره مند شد.

گفتنی است در پایان از زحمات محسن شریفی، مدیر کل سابق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی تقدیر و حجت الاسلام عباس دانشی به عنوان مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد استان مرکزی معرفی شد. گفتنی است پیش از این دانشی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان مرکزی بود.

کد خبر 4593886

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =