انجام زیبا سازی و ساماندهی معابر آبادان بر اساس درجه بندی

آبادان - شهردار آبادان گفت: به زودی عملیات زیبا سازی و ساماندهی معابر شهری آبادان بر اساس درجه بندی آغاز می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین حمیدپور عصر امروز چهارشنبه در نشست برنامه ریزی انجام عملیات زیباسازی و ساماندهی معابر شهری آبادان در محل این شهرداری با اشاره به برنامه ریزی انجام شده برای زیباسازی و ساماندهی معابر شهری اظهار کرد: در این برنامه ریزی معابر آبادان به جهت زیباسازی و ساماندهی به چهار دسته معابر اصلی درجه یک و درجه ۲ و معابر فرعی درجه یک و درجه ۲ تقسیم می‌شوند.

وی با بیان اینکه در این باره اقدامات قابل انجام در سه فاز به انجام می‌رسد، افزود: در فاز نخست این عملیات که حد فاصل میدان شهید رهبر (میدان سینما نفت) تا چهار راه خیابان بک احمد آباد را شامل می‌شود، اقداماتی همچون استاندارد سازی جداول، حذف زوائد بصری موجود، ساماندهی فضای سبز و استاندارد سازی هرس درختان، رنگ آمیزی پایه‌های روشنایی برق، ساماندهی مباحث ترافیکی و تابلوهای راهنمای مسیرها و ساماندهی دکه‌ها و کیوسک‌های موجود انجام می‌شود.

به گفته وی برای آن دسته از دکه‌ها یا کیوسک‌هایی که از منظر زیبایی شناسی برای شهر مشکل ساز هستند، جانمایی جدید انجام خواهد شد ضمن آنکه زیباسازی دکه‌ها و کیوسک‌ها نیز به صاحبان آنها ابلاغ می‌شود.

شهردار آبادان تصریح کرد: تعریض معابر نیز در این ساماندهی لحاظ می‌شود به طوری که طبق برنامه ریزی انجام شده خیابان حد فاصل میدان شهید رهبر تا میدان شهید منتظری ۳ الی ۳.۵ متر تعریض می‌شود و به این ترتیب یک باند دیگر به ضلع شمالی بلوار معلم افزوده می‌شود.

حمیدپور با تاکید بر انجام طراحی اولیه اجرای فاز نخست عملیات زیباسازی و ساماندهی معابر آبادان یادآور شد: این عملیات ظرف ۲۰ روز آینده شکل اجرایی به خود می‌گیرد و در هر فاز کلیات کار به شهروندان اطلاع رسانی می‌شود.

وی گفت: فاز نخست عملیات زیباسازی و ساماندهی معابر شهری آبادان از میدان شهید رهبر (میدان سینما نفت) تا چهار راه خیابان یک احمدآباد، فاز دوم از چهار راه خیابان یک احمد آباد تا میدان انقلاب و فاز سوم نیز از میدان انقلاب تا میدان شهید منتظری خواهد بود.

کد خبر 4594009

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 11 =