نشاط اجتماعی در استان مرکزی باید تقویت شود

اراک- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: در سال جاری خمودگی و دلمردگی باید از جامعه استان مرکزی ریشه کن شود و شاهد اجتماعی پرتلاش و با نشاط باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر، بهروز اکرمی روز چهارشنبه در آئین تکریم و معارفه مدیرکل پیشین و جدید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی که با حضور معاون وزیر و مدیرکل امور هماهنگی استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اراک برگزار شد، اظهار داشت: در کشور ۲۷ نهاد، سازمان و اداره در ارتباط با مسائل و موضوع فرهنگ جامعه فعالیت دارند که برای پیدایش آثار و خروجی آنان باید طراحی صورت بگیرد.

وی افزود: بشریت به این جمع‌بندی رسیده که استراتژی و ساختار جامعه بشری بر دوش فرهنگ است و این نشان از اهمیت این مقوله دارد و نشان از این می‌دهد که اگر بخواهیم در عرصه‌های مختلف موفق باشیم، باید به ساختار فرهنگی بیشتر توجه شود.

اکرمی خاطرنشان کرد: اگر توسعه اقتصادی و رشد جامعه را خواهانیم، همه اینها باید در کنار فرهنگ جایگاهی مناسب داشته باشند و فرهنگ است که روند حرکت انسان‌ها را به سمت اهداف تعیین و تعریف شده تحقق می‌بخشد و مقوله‌ای که اینقدر اهمیت دارد باید با نگاه ویژه به آن پرداخته شود.

وی در بخش دیگر سخنان خود گفت: استان مرکزی خاستگاه مفاخر بسیار به شمار می‌رود، این را بی جهت نمی‌گوییم بلکه مستندات آن نیز موجود است. جامعه امروز ما باید از این مفاخر بهره بگیرند و یکی از نهادهایی که می‌تواند در این عرصه مؤثر ورود کند فرهنگ و ارشاد اسلامی است. لذا اگر استان مرکزی مهد مفاخر است، نیاز است برنامه و چارچوب در این خصوص تعریف کنیم.

وی ادامه داد: استان مرکزی که مهد مفاخر است باید با استان‌هایی که این مفاخر را ندارند تفاوت داشته باشد. تفاوت هم نباید فقط در اذهان باشد بلکه این تفاوت در جامعه باید مشخص و ملموس باشد و هر شهروند استان مرکزی باید این تفاوت را احساس کند.

اکرمی تصریح کرد: البته این کار به سخنرانی امکان پذیر نیست. باید ببینیم جوانان امروز ما از این مفاخر چه بهره برده‌اند و آیا نمونه‌هایی از مفاخر گذشته در این استان به وجود آمده و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله نهادهایی است که می‌تواند در این زمینه بسیار تأثیرگذار باشد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار اظهار داشت: در نظام جمهوری اسلامی مدیر باید پر جنب و جوش و با انگیزه باشد. مدیری که جنب و جوش و تلاش نداشته باشد هر چه هم عالم باشد نمی‌تواند اهداف خود را به خوبی دنبال کند و به نتیجه برساند.

وی تصریح کرد: در سال جاری نیازمند هستیم موضوع نشاط اجتماعی با اقدامات عینی نشان داده شود تا بتوانیم بخشی از دغدغه‌ها و مشکلات را از ذهن مردم بیرون کنیم و در همین راستا نیز می‌توان از ابزار هنر در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی و ایجاد نشاط اجتماعی بهره برد. باید خمودگی در استان مرکزی ریشه‌کن شود و مدیر کل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز باید با برنامه ریزی های مدون و مشخص این مسائل را دنبال کند.

اکرمی بیان داشت: در این زمینه می‌توان از ظرفیت‌های هنری هنرمندان، فرهنگیان و رسانه‌ها بیشتر بهره برد و با ابزار هنر و هنرمندان و رسانه در پی کاهش آسیب‌های اجتماعی باشیم.

کد خبر 4594054

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =