بهره گیری از فضای مجازی و رسانه در مبارزه با موادمخدر ضروری است

اراک- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی و رسانه ها برای آگاه سازی و هشدار به جامعه در رابطه با موادمخدر ضروری است.

به گزارش خبرنگار مهر، بهروز اکرمی شامگاه چهارشنبه در اولین جلسه سال جاری کمیته توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد استان مرکزی در حوزه مبارزه با مواد مخدر در اراک، اظهار داشت: برای جلب مشارکت مردمی در حوزه مبارزه با مواد مخدر، بایستی آحاد جامعه نسبت به این مساله حساس شوند و احساس خطر کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی افزود: در این راستا باید از ظرفیت‌های موجود حداکثر بهره را برد که این ظرفیت‌ها می‌تواند در بخش‌های مختلفی از جمله هنر، موسیقی و… برای آگاه سازی جامعه نسبت به مواد مخدر به کار گرفته شود.

اکرمی بیان کرد: در این رابطه لازم است که خانواده‌های آسیب پذیر از جمله خانوارهای تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد نسبت به این مساله حساس و آگاه شوند و دهیاران در روستاها نیز باید این مهم را در راستای وظایف فرهنگی خود پیگیری کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی خاطر نشان ساخت: همچنین آگاه سازی و حساس سازی صنوف، جامعه کارگری، کارمندان و سایر اقشار نسبت به مواد مخدر بایستی در دستور کار قرار گیرد و خیران و روحانیون نیز در این زمینه وارد شوند.

وی تصریح کرد: همچنین از ظرفیت‌های فضای مجازی می‌توان در افزایش مشارکت مردم در مبارزه با مواد مخدر بهره گرفت و به والدین و جوانان تلنگر زد تا نسبت به این خبر آگاه شوند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی ادامه داد: رسانه‌ها نیز باید در این رابطه فعالیت بیشتر داشته باشند و بدانیم که هیچ قشری از جامعه از خطر اعتیاد و مواد مخدر مصون نیست.

اکرمی اضافه کرد: مراکز دانشگاهی نیز در رابطه با مبارزه با مواد مخدر می‌توانند با پژوهش و کار علمی اثرگذار باشند و دانشجویان و پژوهشگران بایستی در این عرصه وارد شوند.

کد خبر 4594098

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 11 =