۳۴ نفر در امیرآباد دامغان موفق به دریافت تسهیلات کشاورزی شدند

دامغان - رئیس جهاد کشاورزی امیرآباد بابیان اینکه ۱۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال تسهیلات کشاورزی به این شهر اختصاص یافت، گفت: ۳۴ نفر در این راستا موفق به دریافت تسهیلات کشاورزی شدند.

عیسی ابراهیمی ورکیانی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه تسهیلات اختصاص داده‌شده بخش کشاورزی به امیرآباد دامغان ۱۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال است، ابراز داشت: از این مبلغ چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال تاکنون به ۳۴ نفر پرداخت‌شده است.

وی ضمن بیان اینکه سال گذشته با معرفی افراد به بانک ۱۲ دستگاه تراکتور باغی زراعی با پرداخت تسهیلات خریداری و تحویل کشاورزان شده است، افزود: ضریب درصد مکانیزاسیون منطقه امیرآباد با جذب تسهیلات طی سال گذشته ۷۸ درصد گزارش می‌شود و این درحالی‌که این میزان ضریب سال قبل آن ۷۵ درصد بوده است.

رئیس جهاد کشاورزی امیرآباد از وجود سه هزار و ۵۰۰ هکتار باغ پسته در این ناحیه خبر داد و ابراز داشت: از این میزان سه هزار هکتار بارور است.

ابراهیمی ورکیانی در ادامه تصریح کرد: سال گذشته ۵۰ تن پسته از سطح باغات پسته بخش امیرآباد دامغان برداشت شد که متأسفانه به دلیل حوادث قهری سرما، سیل‌زدگی، طوفان و تگرگ به ۹۰ درصد باغات پسته این بخش خسارت وارد آمد و موجب کاهش برداشت این محصول شده است.

وی بابیان اینکه طرح آبیاری نوین در امیرآباد پیگیری می‌شود، اضافه کرد: تاکنون در ۴۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهر امیریه و ۱۰۰ هکتار در بخش امیرآباد طرح آبیاری نوین اجراشده است.

رئیس جهاد کشاورزی امیرآباد بابیان اینکه دو هزار و ۸۰۰ بهره‌بردار کشاورزی و دامی در این بخش فعالیت دارند، افزود: از این تعداد ۳۵۰ نفر بهره‌بردار زراعی، یک هزار و ۹۰۰ نفر باغی و ۵۰۶ نفر دامی هستند.

کد خبر 4594107

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =