نمایشگاه عرضه تولیدات شهرستان گناوه به‌صورت مستمر برپا شود

گناوه- فرماندار گناوه گفت: برپایی نمایشگاه عرضه تولیدات به صورت ماهانه جهت فروش محصولات تولیدی تولیدکنندگان سطح شهرستان در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر سید علی پاک نژاد عصر پنج شنبه در نشست کار گروه اشتغال و سرمایه گذاری این شهرستان با اشاره به نامگذاری سال به نام رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: شهرستان گناوه در زمینه سرمایه گذاری و رونق تولید و در راستای تحقق منویات رهبری دارای ظرفیت‌های فراوان است و همه مسئولان تلاش خواهند کرد تا بتوان امسال که به نام رونق تولید از سوی رهبر فرزانه انقلاب نامگذاری شده شهرستان گناوه در زمینه اشتغال و تولید پیش قدم باشد.

وی با تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته مسئولان و اعضای کارگروه اشتغال شهرستان در سال گذشته افزود: جلسات کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری در سال گذشته به صورت منظم و مستمر برگزار شد که توانستیم به اهداف خود در جذب اعتبارات اشتغالزایی برسیم و امسال نیز این روند ادامه خواهد داشت.

فرماندار گناوه گفت: امسال آمادگی برای اعطای تسهیلات توسعه گردشگری و سرمایه گذاری در حوزه بوم گردی و گردشگری در سطح شهرستان در الویت کارها و دستور کار مسئولان کارگروه اشتغال شهرستان قرار گیرد.

وی گفت: شهرستان گناوه در زمینه بوم گردی دارای قابلیت‌ها و مزیت‌های فراوانی است و امسال در حوزه گردشگری و بوم گردی باید تلاش مضاعف صورت گیرد.

پاک نژاد بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی در روند صدور پرونده‌های مرتبط با رونق و اشتغال با حذف مجوزهای غیر ضروری و تسریع و تسهیل در صدور مجوزهای لازم، سرمایه گذاران را برای کار در شهرستان جذب و به رونق تولید کمک کنید همچنین نیازسنجی واحدهای تولیدی و آسیب شناسی واحدهای راکد شهرستان در دستور کار باشد.

وی با تاکید بر ارتباط مؤثر و مستمر مدیران با سرمایه گذاران تصریح کرد: مدیران باید با سرمایه گذاران ارتباط قوی داشته باشند و در جذب سرمایه گذار تلاش جدی صورت گیرد و شناسایی و معرفی فرصت‌های اشتغال و سرمایه گذاری در شهرستان در دستور کار همه اعضای کارگروه باشد.

فرماندار گناوه با اشاره به لزوم متنوع سازی در اقتصاد شهرستان گناوه با تاکید بر اقتصاد محور اضافه کرد: سند توسعه شهرستان گناوه بر اساس اقتصاد دریا محور تنظیم شده است و اقتصاد دریا محور می‌تواند به شهرستان کمک بسزایی در زمینه تولید و اشتغال کند.

وی تصریح کرد: در اقتصاد دریا محور در زمینه‌های گوناگون تجارت دریایی، گردشگری دریایی، ترانزیت، صیادی و پرورش آبزیان در قفس، آبزی پروری، گسترش مزارع پرورش میگو می‌توان اشتغال زایی و رونق تولید داشت.

پاک نژاد گفت: در زمینه مهارت آموزی در هنرستان‌های کار و دانش و فنی و حرفه‌ای تلاش بیشتری شود و در دستور کار ادارات مرتبط باشد.

فرماندار گناوه افزود: ایجاد شهرک‌های شیلاتی، گلخانه‌ها، آب‌شیرین‌کن‌ها، انرژی تجزیه پذیر، بازارچه مرزی، مجتمع‌های صنفی و ناحیه‌های صنعتی، تدوین شیوه نامه سرمایه گذاری در شهرداری‌های گناوه و ریگ در دستور کار باشد.

وی گفت: برپایی نمایشگاه عرضه تولیدات به صورت ماهانه جهت فروش محصولات تولیدی تولیدکنندگان سطح شهرستان در دستور کار اداره صنعت و معدن و تجارت قرار گیرد و هر ماه حداقل یک نمایشگاه در این زمینه برپا شود.

فرماندار گناوه اضافه کرد: اداره صنعت و معدن و تجارت نسبت به برپایی حداقل یک نمایشگاه‌ها در ماه اقدام کند تا زمینه فروش بهتر محصولات تولیدکنندگان فراهم و امسال شاهد رونق هرچه بیشتر تولید در شهرستان باشیم.

کد خبر 4594693

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =