بهره گیری از ظرفیت نیروی انسانی جوان در کشور ضروری است

اراک- نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس گفت: دستگاه‌های اجرایی زمینه جذب جوانان را با هدف استفاده بهینه از ظرفیت آنان فراهم کنند و پیرو منشور رهبری این موضوع در مجلس پیگیری می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید مهدی مقدسی پنجشنبه شب در نشست صمیمی استاندار مرکزی با سمن‌های حوزه جوانان و آئین تجلیل از جوانان برتر استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری بایستی به جوانان اعتماد کنیم. البته نه به حرف بلکه در عمل باید این اعتماد را نشان دهیم و از وجود جوانان نخبه در حوزه مدیریتی در استان استفاده شود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس افزود: استاندار مرکزی هم در استان همین دیدگاه را دارد، البته در این زمینه نمی‌خواهیم دچار افراط و تفریط شویم؛ جوانان طی ۴۰ سال انقلاب اسلامی به خوبی شایستگی خود را در همه حوزه‌ها با ایده‌های برتر ثابت کردند.

مقدسی در بخش دیگر سخنان خود بیان داشت: جوانی توأم با نشاط و شادابی است بنابراین باید فضای مناسب و شرایط شادی و نشاط برای جوانان مهیا شود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس خاطر نشان کرد: این شادی و نشاط هم در چارچوب خود طراحی شود وقتی سمن‌ها برای اجرای برنامه‌های متنوع و شاد با رعایت قوانین تعریف شده مجوز دریافت می‌کنند، دیگر بر هم زدن اجرای آن قابل پذیرش نیست و معنا ندارد.

وی تصریح کرد: البته دستگاه‌ها مکانیزمی برای اجرا گذاشتند که کار در چارچوب قانونی اعمال می‌شود. شادی در اسلام معنا و مفهوم خود را دارد و با این معنا هیچ زمان منع نشده است.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس ادامه داد: باید شادی و نشاط را به جامعه برگردانیم تا جوان‌ها و مردم نیز از این خمودگی خارج شوند و با امید و نشاط به زندگی ادامه دهند. موضوع جوانان گسترده‌تر از چند سخنرانی و یا برپایی چند همایش و یا سمینار است.

کد خبر 4594842

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =