رونق تولید با جدیت دنبال شود/ لزوم توجه به مشکلات کارگران

بوشهر - تاکید بر لزوم نگاه ویژه به کارگران و تلاش برای رونق تولید از نکات مهم مطرح شده در نماز جمعه برازجان، گناوه و اهرم بود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام عبدالعلی بدری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه گناوه با تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد باسعادت امام زمان (عج) و روز سربازان گمنام اظهار داشت: منجی عالم (عج) تنها مایه امید مسلمانان و همه جهانیان است که در همه ادیان الهی به آمدن آن منجی بشارت داده شده است.

وی افزود: در همه ادیان الهی به آمدن مصلح و منجی بشارت داده شده که عالم را پر از عدل و داد خواهد کرد و این وعده الهی است که زمین را مستضعفان به ارث خواهند برد.

امام جمعه موقت گناوه گفت: شیعه دارای بال سبز که به مهدویت و عدالت خواهی متصل است و بال قرمز که به روحیه شهادت طلبی که ریشه در عاشورا دارد و سپر ولایت پذیری است.

وی تصریح کرد: شیعه با دو بال مهدویت و عدالت خواهی و روحیه شهادت طلبی و سپر ولایت پذیری شکست ناپذیر است و پیروز جنگ آخر الزمان شیعیان هستند.

وی با اشاره به برگزاری آئین‌های ویژه میلاد منجی عالم (عج) در گناوه افزود: همه مردم ولایت مدار و مؤمن شهرستان در این آئین‌های ویژه حضوری پررنگ و پرشور داشته باشند و این مجالس را باشکوه برگزار کنند.

وی با تبریک سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز حضور و همکاری و همیاری نیروهای سپاه پاسداران که با تمام توان به صحنه آمده و در کنار سایر نیروها در حال خدمت رسانی به مردم هستند جای تقدیر و تشکر فراوان دارد.

بدری تصریح کرد: وقوع اینگونه حوادث بلا نیست بلکه رحمت الهی است که اگر چه خساراتی به همراه داشته ولی برای کشور ما مزیت‌های فراوانی دارد و امید است که با حضور همه مسئولان و مردم و نیروهای سپاه و ارتش و سایر نیروها این خسارات نیز تعمیر و بازسازی شود.

وی با اشاره به اقدام نابخردانه شیطان بزرگ در قرار دادن نام سپاه پاسداران در لیست تروریستی گفت: شیطان بزرگ در برابر سیلی‌هایی که در صحنه‌های مختلف از سپاه خورده و همه نقشه‌های و توطئه‌های آنها توسط سپاه خنثی شده اقدام به این حرکت بی‌خردانه کرده است.

امام جمعه موقت گناوه اظهار داشت: امروز همه ملت ایران سپاهی و حامی و پشتیبان سپاه پاسداران است و همه در کنار هم هستند.

وی گفت: به تعبیر سخن امام خمینی (ره) که فرمودند هر که آمریکا از او تعریف کند بداند که از راه حق منحرف شده، امروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بداند که در مسیر حق قرار گرفته که آمریکا با آنها دشمنی می‌کند و این باعث افتخار سپاه است.

وی با اشاره به موضوع انتخاب و استعفا شهردار گناوه بیان کرد: اعضای محترم شورا اختلافات را کنار بگذارند و با اتحاد و یکدلی با انتخاب خود به فکر خدمت به مردم باشند.

گفت: فلسفه تشکیل شورا حل مشکلات مردم است و باید به فکر حل مشکلات جامعه باشید تا بتوان مشکلات مردم را حل کرد.

لزوم توجه به کارگران

حجت الاسلام حسین صفری امام جمعه موقت اهرم در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اهرم ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد باسعادت منجی عالم بشریت حضرت ولیعصر (عج)، روز جهانی مستضعفان و روز سربازان گمنام امام زمان (عج) اظهار داشت: سربازان گمنام ولی عصر (عج) حقیقتاٌ با تمام وجود در راه حفظ ارزش‌ها و امنیت کشور با اخلاص و بی ریا از مرز و بوم این ملک حفاظت می‌کنند.

امام جمعه اهرم تصریح کرد: دوم اردیبهشت سالروز تأسیس سپاه پاسداران به فرمان حضرت امام (ره) در سال ۱۳۵۸ و سالروز اعلام انقلاب فرهنگی است که از زمان تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکنون در هر زمینه‌ای نظام جمهوری اسلامی ایران با مشکل مواجه و یا مورد تهدید دشمنان قرار گرفته سپاه وارد عمل شده و ماموریتش به بهترین شکل ممکن انجام داده است.

وی بیان داشت: حضرت امام (ره) فرمودند اگر سپاه نبود کشور هم نبود شاهد هستید در دهه اخیر دشمنان بیداری اسلامی دایره تهدیدات خود را در حوزه فرهنگ متمرکز و چتر عملیات روانی گسترده اند و سپاه در این زمینه نیز توانسته در عین کمک به اعتلای فرهنگ غنی اسلامی نقش مهمی در مقابله با تهاجم فرهنگی ایفا کنند.

صفری با اشاره به حمله نظامی آمریکا در ۵ اردیبهشت به ایران و شکست آن در صحرای طبس خاطرنشان کرد: یکی از معجزات بزرگ الهی شکست حمله نظامی آمریکا در صحرای طبس به علت طوفان شن بود که امام امت (ره) فرمودند شن‌ها مأموران غیبی خدای متعال بودند که توانست نقشه‌های شوم آنها را خنثی کند.

امام جمعه اهرم با اشاره به اینکه هفته کار و کارگر در پیش داریم ادامه داد: از مهمترین ارکان پیشرفت هر کشور کارگران هستند که با تلاش و کوشش خود چرخ‌های تولید همواره به وسیله این عزیزان به حرکت در می‌آید، جایگاهی که در فرهنگ و آموزه‌های دینی ما این قشر زحمت کش جامعه همواره ستودنی و حائز اهمیت می‌باشد.

وی افزود: لازم است مسئولان و دستگاه اجرایی کشور با اقدامات و برنامه‌ها هدفمند در مورد ارتقای جایگاه کارگران برای رونق تولید ملی بیشتر تلاش کنند.

صفری با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع شرکت کنندگان مسابقات بین المللی قرآن عنوان داشت: امت اسلامی اکنون بر سر دوراهی عمل به دستورات قرآن و یا کرنش در برابر مستکبرین قرار دارد راهی که امت به تبعیت از قرآن دعوت می‌شود همان راهی است که در دوران بعثت حضرت رسول (ص) که این راهخ خالی از خطر و بدون سختی نخواهد بود.

امام جمعه اهرم گفت: برای عمل به دستورات قرآن باید در برابر طواغی ایستاد و جانفشانی و سختی کشید و معاصر اقتصادی و فشار همه جانبه دشمن را پشت سر گذاشت که نتیجه پیمودن این مسیر پیروزی خواهد بود.

وی ادامه داد: بسیاری از مشکلات و گرفتاری‌های امت اسلام و بشریت به علت عمل نکردن به معارف قرآنی است.

مساجد پیشتاز در تحقق گام دوم انقلاب

حجت‌الاسلام حسن مصلح در خطبه‌های امروز نماز جمعه برازجان با تقدیر از تلاش‌های سربازان گمنام بیان کرد: برخی سازمان‌ها خدمات خود را نشان می‌دهند ولی سربازان گمنام تمام تلاش خود را می‌کنند تا زحمت‌شان دیده نشود.

امام جمعه برازجان اضافه کرد: وزارت اطلاعات در پروژه‌های مختلف از قبیل نفوذ فردی، اقتصادی، امنیتی، سایبری، سیاسی، فرهنگی و فکری، جریانی و غیره دشمن تلاش کرده و محکم ایستاده‌اند که شاید این تلاششان به چشم نیاید ولی باید همه دستگاه‌ها برای امنیت کشور با کارکنان اطلاعات همکاری کنند.

وی افزود: در سال گذشته یکی از اقدامات شایسته اداره کل اطلاعات استان بوشهر و سربازان گمنام امام زمان (عج) مبارزه با زمین خواری در استان بوشهر بود که توانستند حدود هفت هزار هکتار زمین را به بیت المال برگردانند که جای تقدیر تشکر دارد.

مصلح با اشاره به اینکه شعار محوری مساجد در ایام دهه تکریم و تعظیم، مساجد پیشتاز در تحقق گام دوم انقلاب معرفی شده است، گفت: تلاش شده است در برنامه‌های این ایام به «رونق تولید» به صورت ویژه پرداخته شود.

مصلح با اشاره به اینکه شعار محوری مساجد در این ایام «مساجد پیشتاز در تحقق گام دوم انقلاب» معرفی شده است، گفت: تلاش شده است، در برنامه‌های این ایام به «رونق تولید» به‌عنوان شمار محوری سال ۹۸ به‌صورت ویژه پرداخته شود.

حسن مصلح خطیب جمعه برازجان اضافه کرد: کارکردهای اجتماعی مساجد و مطالبات و منویات فرهنگی مقام معظم رهبری تلاش شده در برنامه‌های امسال تبیین شود.

وی با اشاره به اجرای پویش‌هایی همزمان با دهه دهه تکریم و تعظیم مساجد افزود: در راستای جذب مخاطبان به مساجد کشور امسال پویش یک حس خوب در مساجد با هدف بیان تجربه حس خوب حضور در مسجد اجرایی می‌شود تا در پی آن جوانان کشور در مساجد حضور پیدا کنند و تجربه حس خوب در مسجد را کسب کنند.

مصلح افزود: افرادی که تاکنون در مساجد کمتر حضور داشته‌اند با حضور در مساجد و مشاهده فضای آرام و معنوی آن، یک حس خوب را در ذائقه خود ثبت می‌کند که بنا داریم در قالب این پویش، این تجربه‌ها را جمع‌آوری و نشر دهیم.

مصلح اضافه کرد: پویش کالای ایرانی می‌خریم نیز امسال در این دهه در مساجد کشور اجرایی می‌شود تا به‌نوعی لبیک‌گویی به شعارهای سال مقام معظم رهبری باشد، همچنین ترویج ایثار و شهادت را در قالب اجرای برنامه‌هایی در دستور کار داریم.

خطیب جمعه برازجان گفت: شکست نظامی آمریکا در حمله نظامی به ایران در صحرای طبس یک امداد بزرگ غیبی برای انقلاب اسلامی بود؛ در این عملیات که موسوم به عملیات دلتا و با هدف آزاد کردن گروگان‌های لانه جاسوسی آمریکا به تهران انجام شد با شکست مفتضحانه نیروهای آمریکایی بر اثر طوفان شن در پنجم اردیبهشت سال ۵۹ همراه شد.

وی اضافه کرد: در این حادثه برتری قدرت خدا بر قدرت پوشالی و استکباری آمریکا ثابت و مشخص شد مردمی که پشتوانه‌اش قدرت و توکل به خداست بر هر سلاح پیشرفته‌ای پیروز خواهد شد.

کد خبر 4595059

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 4 =