۱۰۰۰ تخلف از واحدهای صنفی استان سمنان طی نوروز ۹۸ کشف شد

سمنان - معاون نظارت و بازرسی صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: در طرح نظارتی نوروز، ۹۸۹ فقره تخلف از واحدهای صنفی در سطح استان کشف و با متخلفان برخورد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی یحیایی صبح شنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی اداره صنعت، معدن و تجارت استان سمنان بابیان اینکه طرح نوروزی نظارت و رصد بر مراکز تجاری و اقتصادی استان از ابتدای بهمن سال گذشته تا پانزدهم فروردین امسال را شامل می‌شود، ابراز داشت: در این مدت مذکور ۱۱ هزار و ۵۰۰ مورد بازرسی از واحدهای صنفی انجام صورت گرفته است.

وی بابیان اینکه در مدت مذکور تعداد ۹۸۹ مورد تخلف از واحدهای صنفی استان سمنان ثبت و با متخلفان برخورد شده است، اضافه کرد: این تخلفات مواردی نظیر گران‌فروشی، کم‌فروشی، عدم درج قیمت، عدم صدور صورتحساب و غیره را در بردارد.

بیشترین تخلفات در پوشاک

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان بابیان اینکه در طرح نوروزی امسال تعداد ۸۴۱ فقره پرونده تشکیل و برای صدور رأی به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است، ابراز داشت: برآورد ریالی این تخلفات ۳۷ میلیارد و ۶۷۶ میلیون و ۴۳۱ هزار ریال را شامل می‌شود.

یحیایی بابیان اینکه صنف پوشاک با ۸۴۱ پرونده بیشترین فراوانی تخلفات را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: بعد از پوشاک رده کیف و کفش با ۲۸۰ پرونده در صدر تخلفات قرار دارد.

وی بابیان اینکه ۹۵ پرونده در حوزه نان، ۶۴ پرونده برای میوه، موارد پروتئینی با ۵۳ پرونده و شیرینی با ۴۲ پرونده در رتبه‌های بعدی تخلفات قرار دارند، اضافه کرد: در مجموع ۳۸۶ مورد گشت مشترک بازرسی از سطح واحدهای صنفی انجام‌شده است.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان بابیان اینکه در این مدت تعداد ۶۵۱ مورد شکایت مردمی به سامانه رسیدگی به شکایات مردمی (ستاد خبری) اعلام‌شده است، افزود: ۲۷۶ مورد شکایت از سوی ۱۰۴ ناظر افتخاری به این ستاد اعلام‌شده است.

کد خبر 4595544

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 5 =