اعزام اکیپ کنترل کیفی و کلرزنی آب و فاضلاب استان همدان به لرستان

همدان - رئیس اداره کنترل کیفی و امور آزمایشگاه‌های شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان از اعزام اکیپ کنترل کیفی و کلرزنی شرکت آب و فاضلاب استان همدان به استان سیل زده لرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، جهانگیر سلگلی پیش از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اعزام اکیپ کنترل کیفی و کلر زنی شرکت آبفار به برخی مناطق سیل زده کشور گفت: در راستای کمک رسانی به استان‌ها و شهرستان‌های گرفتار در سیلاب اکیپ کنترل کیفی و کلرزنی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان به روستاهای شهرستان چگنی از توابع استان لرستان اعزام شد.

وی با بیان اینکه بر اثر ریزش‌های شدید جوی در شهرستان چگنی مجتمع آبرسانی سرزمان دچار مشکل شده بود، عنوان کرد: این مجتمع ۱۵ روستا با ۲۶۰۰ نفر جمعیت و۷۰۰ خانوار را تحت پوشش داشت که در اثر بارش‌ها دستگاه‌ها کلریناتور گازی مجتمع آسیب دیده بود و به منظور رفع مشکل یادشده اکیپ کنترل کیفی شرکت آبفار استان همدان وارد عمل و مشکل مذکور را رفع کرد.

سلگی افزود: با تعمیر و راه اندازی دستگاه کلریناتور گازی مجتمع آبرسانی سرزمان و مشکل کلرزنی روستاهای تحت پوشش برطرف گردید.

وی در ادامه با اشاره به اینکه رفع مشکل مجتمع آبرسانی پانسار شهرستان چگنی از دیگر اقدامات اکیپ اعزامی بود، اظهار کرد: این مجتمع ۱۷ روستا با ۱۷۰۰ نفر جمعیت و ۴۶۰ خانوار را تحت پوشش داشت که با ورود اکیپ اعزامی بازسازی موتورخانه، حمل دستگاه کلریناتور مایعی ۱۰۰۰ لیتری از انبار شهرستان به محل مجتمع آبرسانی، نصب انشعاب برداشت آب و نصب و راه اندازی دستگاه کلریناتور مایعی ۱۰۰۰ لیتری و همچنین آموزش لازم به اپراتور دستگاه و پیمانکار مربوطه عملیاتی شد.

رئیس اداره کنترل کیفی و امور آزمایشگاه‌های شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان همچنین ضمن اشاره به دیگر خدمات رسانی‌های اکیپ اعزامی، بیان کرد: در راستای خدمت رسانی هر چه بیشتر به سیل زدگان؛ رفع مشکل کلرزنی مجتمع آبرسانی حیات الغیب بخش ویسیان شهرستان چگنی در دستور کار قرار گرفت که این مجتمع ۷ روستا با یک هزار و ۱۰۰ نفر جمعیت و ۳۶۰ خانوار را تحت پوشش داشت.

وی افزود: نصب لوله کلرزنی به داخل چاه مجتمع آبرسانی حیات الغیب، تعمیر و راه اندازی دستگاه کلریناتور گازی مجتمع و رفع کلرزنی و آموزش به اپراتور و پیمانکار مجتمع آبرسانی از جمله اقدامات مؤثر اکیپ اعزامی از همدان بود.

جهانگیر سلگی در ادامه سخنانش با اشاره به عملکرد شرکت آبفار استان همدان در روستای خاطره شهرستان چگنی، گفت: لایه روبی گل و لای موتورخانه، رفع انسداد لوله کلرزنی داخل چاه، تعمیر و راه اندازی دستگاه کلریناتور گازی و آموزش به اپراتور دستگاه از جمله اقدامات در این روستای سیل زده بود.

وی در خصوص اقدامات اکیپ اعزامی در روستای چم پلک نیز عنوان کرد: راه اندازی دستگاه کلریناتور گازی مجتمع آبرسانی روستای مذکور با ۷۱۰ نفر جمعیت در روزهای اخیر میسر شد.

سلگی همچنین به تعمیر و بازسازی ده دستگاه کلریناتور گازی از رده خارج و تهیه قطعات کامل کلریناتور، تحویل ۲۰۰ کیلوگرم پرکلرین به امور آبفار شهرستان چگنی وتحویل قطعات کلریناتور گازی شامل لوله نقره‌ای، آچار مخصوص کپسول گاز، شیشه و لوازم کلریناتور گازی توسط اکیپ اعزامی اشاره کرد.

وی افزود: آموزش تخصصی و عملی تعمیر و نگهداری و راه اندازی دستگاه‌های کلریناتور گازی و مایعی و آموزش کلرزنی برای ۴ نفر از پیمانکاران و نیروهای کنترل کیفی شهرستان به مدت ۷۲ نفر ساعت توسط اکیپ کنترل کیفی شرکت آبفار استان همدان نیز توسط اکیپ اعزامی به انجام رسید.

وی اضافه کرد: در مجموع اکیپ کنترل کیفی و کلرزنی شرکت آبفار در طول مأموریت پنج روزه خود مشکل کلرزنی و بهداشت آب شرب ۴۵ روستای شهرستان چگنی از توابع استان لرستان را برطرف کرد.

کد خبر 4597030

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =