اقدام آمریکا موجب  تقویت همبستگی و اتحاد ملت ایران با سپاه شد

کاشان - فرمانده اسبق سپاه کاشان گفت: آمریکا با اقدام به تروریستی خواندن سپاه، نه تنها به اهداف خود نرسید بلکه این عمل موجب استحکام و تقویت اتحاد و همبستگی ملت ایران با سپاه پاسداران شد.

سردار مرتضی طلایی در گفت و گو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه ابتدای تصدی من در فرماندهی سپاه کاشان در دوران پس از دفاع مقدس بود، اظهار داشت: این زمان ابتدای شکل‌گیری نیروی مقاومت بسیج و تفکیک آن از نیروهای رزمی بود؛ به طور طبیعی باید این امر تفکیک به نحوی انجام شود که یگان‌های رزمی از لحاظ نظامی آسیب نبینند و بسیج نیز مأموریت‌های محوله را ره خوبی انجام دهد.

وی با بیان اینکه طبق بررسی‌های صورت گرفته تقویت پایگاه‌های بسیج در روستاها و مناطق مختلف شهری در آن زمان بیش از پیش احساس می‌شد، افزود: ارتباط بین مردم و سپاه و تقویت آن یکی از موضوعات مهمی بود که برای دستیابی به آن از جامعه روحانیت، خانواده‌های شهدا و سایر اقشار کمک گرفته شد و اماکن فرهنگی متعددی نیز در این راستا ایجاد و مشغول به فعالیت شد و تمامی اقدامات بدین جهت بود که به مردم القا شود که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همراه مردم و از دل مردم است و این اقدامات به نحوی بود که با سرکشی‌های شبانه از پایگاه‌های بسیج پویایی و نشاط در میان بسیجیان کاشانی مشاهده می‌شد.

کاشان ظرفیت یک لشکر را به جهت نیروی انسانی دارد

فرمانده اسبق سپاه کاشان با بیان اینکه کاشان دارای پایگاه‌های بسیج فعالی است، گفت: کاشان ظرفیت یک لشکر را به جهت نیروی انسانی دارد و این لشکر می‌تواند لشکری موفق و کارآمد باشد که نشان دهنده ظرفیت بالای این شهرستان است و خوشبختانه رزمندگان دیروز ارتباط خود را با سپاه حفظ کرده و با حضور در پایگاه‌های بسیج ارتباط خود را با این نهاد نظامی حفظ کردند.

وی پویایی، حضور فعال در صحنه، سخت‌کوش و خستگی ناپذیری را از ویژگی‌های بسیجیان کاشانی دانست و اظهار داشت: بسیج و مردم کاشان یک مجموعه جدا ناپذیر است در حالی که کاشان یک شهر زنده سیاسی است و مردمی هوشمند و آگاه در عرصه سیاست دارد که از ویژگی‌های منحصر به فرد این شهرستان است و این مهم کاشان را به شهری سیاست مدار و مردمی با بصیرت تبدیل کرده است.

کاشان شهری تأثیرگذار در عرصه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی و اجتماعی است

طلایی افزود: این موضوع به دلیل ایفای نقش مهم و تأثیرگذار روحانیت و نقش تأثیرگذار رزمندگان در دوران دفاع مقدس است و این ویژگی‌ها باعث شده تا کاشان به شهری پویا، کارآمد و تأثیرگذار در عرصه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی و اجتماعی تبدیل شود.

اقدامات دشمن از روی ناآگاهی از انقلاب اسلامی است

فرمانده اسبق سپاه کاشان ضمن اشاره به اقدامات اخیر دولت آمریکا نسبت به سپاه ابراز داشت: این خصومت امروز ۴۰ ساله شده است و دشمنان با این اقدامات نه تنها به اهداف خود نرسیدند بلکه اقدامات آنها موجب استحکام هرچه بیشتر اتحاد مردم با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شده است؛ آنها مکتب و انقلاب ما را نمی‌شناسند، انقلابی که هرچه از عمر آن می‌گذرد، پویاتر می‌شود.

به گزارش مهر، سردار مرتضی طلایی از سال ۱۳۶۷ لغایت ۱۳۷۰ به سمت فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج کاشان منصوب شده بود.

کد خبر 4597103

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 5 =