بنیاد توسعه ورزش در بیرجند تشکیل شود/ضرورت توجه به مشکلات جوانان

بیرجند- فرماندار بیرجند خواستار تشکیل بنیاد توسعه ورزش در بیرجند شد و گفت: با تشکیل این بنیاد ورزشکاران از سردرگمی‌های زیادی نجات یافته و بخش اعظمی از مشکلات شان رفع می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علی ناصری پیش از ظهر دوشنبه در نشست هم اندیشی فرماندار بیرجند با جوانان منتخب شهرستان بیان کرد: متأسفانه بسیاری از جلسه‌ها در سیستم اداری با این هدف برگزار می‌شود که تنها جلسه‌ای گرفته شود.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات اولیه جوانان این بود که اداره‌ها صحبت جوانان را نمی‌شنیدند، افزود: خوشبختانه امروزه در بدنه بسیاری از اداره‌ها از مشاوران جوان استفاده می‌شود.

ناصری اظهار کرد: امروزه در حوزه پارکی، روستا، شهرداری، فرهنگی هنری، آینده نگری، ورزش، بانوان، سیاسی، اجتماعی، امنیتی، پزشکی، معدن و اشتغال از مشاوره‌های جوانان استفاده می‌شود.

فرماندار بیرجند با بیان اینکه علاوه بر جلسات هم اندیشی، با جوانان، اتاق فکرهایی برای مشکلات شأن برگزار می‌شود، افزود: ساختار ورزش استان و شهرستان در سه سال گذشته ساختار مخدوشی بود که به دنبال آن ورزشکاران ضربه زیادی متحمل شدند.

وی با بیان اینکه مشکل اصلی جوانان ورزشکار از شیوه مدیریتی و در رأس هرم ورزش استان شکل می‌گرفت که طی سال گذشته رفع شد، اظهار کرد: تغییر مدام مدیریت‌ها، حوزه ورزش و جوانان را به حاشیه برد.

پرداخت ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات به دهیاری‌ها

فرماندار بیرجند با بیان اینکه طی سال گذشته برخی از پروژه‌های نیمه تمام ورزشی به اتمام رسید، گفت: همچنین طی جلساتی مشکلات هیئت‌های ورزشی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ناصری بیان کرد: در سفر وزیر ورزش به استان و افتتاح ورزشگاه غدیر بیرجند، سه ساعت با وزیر ورزش نشسته بودیم اما حتی یک درخواست از سوی مدیرکل ورزش و جوانان وقت استان مطرح نشد.

وی با بیان اینکه در زمینه اشتغالزایی، ایجاد زیرساخت یکی از وظایف ما به عنوان بخش دولتی است، افزود: از ابتدای دولت گذشته تاکنون در شهرستان بیرجند بیش از ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات به دهیاری‌ها داده شده است.

فرماندار بیرجند بیان کرد: همچنین سال گذشته در راستای طرح اشتغال روستایی و عشایر ۴۱ میلیارد تومان انعقاد قرارداد داشتیم که تاکنون ۳۶ میلیارد تومان پرداخت شده است.

وی با اشاره به حوله خراشاد بیرجند بیان کرد: جهانی شدن این رشته در معرفی و اشتغال روستاییان تأثیر بسزایی داشت که طی سال گذشته رقم خورد.

بنیاد توسعه ورزش در بیرجند تشکیل شود

ناصری با بیان اینکه مطالبه‌های حوزه جوانان و ورزش رویکرد متفاوتی داشته که نیاز است مد نظر قرار گیرد، اظهار کرد: باید مشکلات ورزش جوانان، پهلوانی و ورزش قهرمانی مورد بررسی قرار گیرد.

وی خواستار تشکیل بنیاد توسعه ورزش در بیرجند شد و گفت: با تشکیل این بنیاد ورزشکاران از سردرگمی‌های زیادی نجات یافته و بخش اعظمی از مشکلات شأن رفع می‌شود.

فرماندار بیرجند خواستار بازنگری مدیریت هیئت‌های ورزشی و نحوه واگذاری اماکن ورزشی به هیئت‌ها شد و افزود: بسیاری از جوانان توانایی پرداخت هزینه‌ها اماکن ورزشی را ندارند که می‌طلبد مورد توجه قرار گیرد.

ناصری با اشاره به مشکلات مطرح شده از سوی جوانان حاضر در جلسه بیان کرد: بسیاری از مشکلات اعم از تأمین وسیله ایاب و ذهاب ورزشکاران برای اعزام به مسابقات، فروش تولیدات جوانان و مشارکت سمن‌ها با ادارات بررسی می‌شود.

مسائل فرهنگی در بستر دانشگاه‌ها رفع شود

فرماندار بیرجند بیان کرد: اگر سازمان‌های مردم نهاد در چهارچوب تعریف شده طرحی دارند، دستگاه‌های اجرایی موظف به همکاری برای اجرای طرح هستند.

وی اظهار کرد: تأثیر پذیری بچه‌ها در مدارس بیشتر از فضای خانواده‌ها است بنابراین می‌طلبد آموزش‌ها متناسب با فرهنگ جامعه وارد مدارس و دانشگاه‌ها شود.

ناصری با بیان اینکه مسائل فرهنگی چیزی نیست که از طریق شیوه نامه و به اجبار رفع شود و باید از طریق آموزش‌های دانشگاهی حل شود، گفت: دچار فست فود خوری فکری شده‌ایم و بسیاری از چیزها را قبول نمی‌کنیم و یا به غلط آموزش می‌دهیم.

کد خبر 4597107

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =