رویکرد تعاملی کارگاه - مسابقه قوام الدین شیرازی با مردم

شیراز- مدیر کل دفتر فنی استانداری فارس رویکرد تعاملی و ارتباط دوسویه با مردم را یکی از ویژگی های منحصر به فرد کارگاه -مسابقه قوام الدین شیرازی دانست.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر حسین جمشیدی ظهر دوشنبه در جریان برگزاری مراسم آغاز رسمی کارگاه مسابقه قوام الدین شیرازی به تشریح ویژگی‌های این رویداد حوزه معماری پرداخت و گفت: اولین وجه تمایزش با سایر رویدادهای این حوزه این است که محصولات کارگاه – مسابقه مذکور به صورت عملیاتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: در این دوره از کارگاه – مسابقه، همکاران دست اندرکار این رویداد سفری به کرمانشاه داشته و چهار نقطه را شناسایی کرده تا آثار پس از ساخته شدن به همان نقاط ارسال شود.

مدیر کل دفتر فنی استانداری فارس وی با اشاره به نام این کارگاه نیز گفت: قوام الدین شیرازی یکی از معماران بزرگ بود که چندان شناخته شده نیست از این رو با انتخاب این کارگاه – مسابقه به نام قوام الدین شیرازی سعی شد که این چهره بزرگ نیز معرفی شود تا بتوانیم در آینده روز نکوداشت قوام الدین شیرازی را به عنوان روز معمار گرامی بداریم.

جمشیدی از ارتباط دو سویه این رویداد با مردم نیز به عنوان یکی دیگر از مزیت‌های کارگاه - مسابقه قوام الدین نام برد و گفت: در این رویداد ارتباط دو طرفه ای بین جامعه و شرکت کنندگان شکل می‌گیرد به گونه‌ای که مردم می‌توانند در روز مسابقه در مقابل باغ عفیف آباد حضور یافته و نظرات خود را منتقل کنند.

وی گفت: یکی دیگر از ویژگی‌های کارگاه - مسابقه قوام الدین تعدد برگزاری است به گونه‌ای که تاکنون پنج دوره برگزار شده و امید داریم همچنان این روند ادامه داشته باشد.

در ادامه مراسم معاون معماری و شهرسازی شهرداری شیراز نیز گفت: شیراز از ابتدا تاکنون چهار طرح جامع داشته است که در همه آنها یک موضوع بسیار نمایان بود و آن‌هم نگاه سخت افزاری به شهر است.

فرج زاده ادامه داد: در تمام این طرح‌های جامع فقط مسائلی نظیر اینکه ساختمان‌ها کجا قرار گیرند، فضای سبز چگونه باشد و خدمات رسانی‌ها چه شکلی داشته باشد بررسی شده اما از نگاه نرم افزاری خبری نیست.

وی بیان کرد: اخیراً شورا و شهرداری سعی دارند به حوزه‌های نرم افزاری نیز نگاه ویژه ای داشته باشند.

وی گفت: انسان محوری اکنون ازجمله نگاه‌های مهم شهرداری است و امیدداریم این کارگاه نیز در نگاه نرم افزاری مجموعه شهرداری، تأثیرات خوبی داشته باشد.

کد خبر 4597154

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 8 =