اقدامات اجرایی در حوزه بانوان وخانواده نیازمند پشتوانه تئوریک است

اراک- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: اقدامات اجرایی در حوزه بانوان وخانواده نیازمند پشتوانه تئوریک است و اتاق فکرها باید زمینه این مهم را فراهم سازند.

به گزارش خبرنگار مهر، بهروز اکرمی پیش از ظهر دوشنبه در جلسه اتاق فکر بانوان و خانواده استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: اتاق فکر پشتوانه تئوریک برای هر موضوع اجرایی است و هر چقدر پشت یک کار اجرایی فکر بیشتری باشد، آن کار موفق تر است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی افزود: بخشی از مشکلات و مسائل زنان و خانواده در کشور مشترک است. ما کمتر می‌خواهیم به مسائل مشترک توجه کنیم. برای اینکه افراد دیگری که اطلاعات بیشتری دارند در مرکز کشور نشسته اند و در مورد این موضوع فکر می‌کند. ما اطلاعات کشور را نداریم و فقط اطلاعات استان مرکزی را در اختیار داریم بنابراین نمی‌توانیم برای کشور نسخه بپیچیم.

اکرمی بیان داشت: بنابراین حوزه جغرافیایی که می‌خواهیم در مورد آن فکر کنیم استان مرکزی است و می‌خواهیم موضوعات مسائل، مشکلات و نیازهای بانوان و خانواده‌ای استان مرکزی بپردازیم.

وی ادامه داد: توقع و انتظار در این اینگونه جلسات و یا اتاق فکر این است که اعضا فقط به سمت مباحث تئوری بروند. در این گونه اتاق‌های فکر باید زمینه کار را آماده کنند. چون به هر حال منابع محدود است. با توجه به منابع محدود باید مسائل اولویت بندی شود تا براساس اولویت‌ها مشکلات پیگیری شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: باید به دنبال این باشیم که اولویت مسائل زنان و خانواده استان مرکزی کدام است. باید در استان مرکزی در حوزه زنان به چه موضوعاتی بیشتر پرداخته شود تا زنان و خانواده‌ها بتوانند از همین منابع محدود و دستگاه‌های اجرایی استان مرکزی بهره مند شوند.

اکرمی بیان داشت: اعضای اتاق فکر بیاندیشند و برنامه‌های و اولویت‌های مورد نظر را به دفتر امور بانوان استانداری مرکزی مکتوب پیشنهاد بدهند تا دستگاه‌های اجرایی استان به بررسی موضوعات زنان و خانواده استان بپردازند.

وی تصریح کرد: کارها خیلی زمان بر نشود، گمشده مسائل جامعه امروز اجرا است. نباید منتظر باشیم کسی بیاید تا تصمیمی گرفته شود. جمع‌بندی و تحلیل صورت بگیرد خوب است اما پاسخگوی عمل نخواهد بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی عنوان کرد: اتاق فکر باید ترکیبی از جامعه و ترکیب علمی و تئوری باشد. چون گروه‌های جامعه متفاوت و متنوع هستند. بنابراین باید مسائل و مشکلات زنان استان مرکزی اولویت بندی و دسته بندی شود و بر اساس آن کارها پیگیری گردد.

کد خبر 4597180

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 6 =