زنگ سلامت در شیراز نواخته شد

شیراز- همزمان با هفته سلامت، زنگ سلامت با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در دبستان دخترانه شاهد «آمنه بنت وهب» این شهر نواخته شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این آئین با بیان اینکه مدرسه محل زندگی است و زندگی اجتماعی از مدارس آغاز می‌شود، به نقش اثرگذار معلمان در زندگی اجتماعی دانش آموزان اشاره کرد و گفت: آموزش تنها آموزش علمی نیست و جنبه‌های مختلفی مانند آموزش‌های جسمی و اجتماعی را نیز شامل می‌شود.

دکتر علی بهادر افزود: انسان‌ها بزرگترین سرمایه‌های هر کشور هستند و دانش آموزان نیز جزئی از این سرمایه‌ها محسوب می‌شوند بنابراین آموزش آنها به معنای سرمایه گذاری برای آینده کشور است.

او ادامه داد: معلمان که وظیفه آموزش و تربیت دانش آموزان را بر عهده دارند، باید از بین نخبگان جامعه انتخاب شوند، زیرا اگر بهترین افراد در زمینه آموزش مشارکت داشته باشند، بهترین اتفاقات برای کشور به وقوع می‌پیوندد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه بر ضرورت توجه به محیط زیست و فعالیت بدنی به عنوان دو راهکار برای ارتقای سلامت جامعه تاکید کرد و افزود: پرخوری، چاقی و بی تحرکی منشأ بیماری هاست.

دکتر بهادر بی تحرکی را یکی از معضلات زندگی شهرنشینی دانست و گفت: مدارس باید مکان‌های مناسبی برای فعالیت، بازی و تحرک بدنی دانش آموزان داشته باشند؛ همچنین توسعه فضای سبز و بوستان‌ها برای انجام ورزش‌های همگانی و فعالیت بدنی مردم، ضروری است.

او با تاکید بر لزوم توجه به موضوع پیشگیری برای جلوگیری از بروز بیماری‌ها، نقش مدارس و معلمان را در این زمینه مهم برشمرد و اظهار امیدواری کرد دانشگاه علوم پزشکی شیراز با کمک معلمان و دانش آموزان، سبب ارتقای بیشتر سلامت جامعه شود.

تاکید بر مشارکت اجتماعی در مسیر دستیابی به سلامت

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس نیز که در این آئین حضور داشت، با اشاره به تلاش‌های دولت در جوامع پیشرفته و در بسیاری از کشورهای دنیا مانند ایران برای ارتقای سلامت جامعه، این امر را تلاشی در راستای ایجاد رفاه واقعی برای جامعه دانست.

بتول معلم با تاکید بر انتخاب سبک زندگی سالم، اضافه کرد: سلامت، تنها جنبه جسمی ندارد و برای دستیابی به سلامت کامل، باید به جنبه‌های روحی و اجتماعی آن نیز توجه شود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس، با اشاره به سطوح مختلف سلامت، بر اهمیت پیشگیری در ابعاد مختلف، برای جلوگیری از بروز بیمارهای جسمی و روحی تاکید کرد و گفت: تمام مردم و مسؤولان جامعه باید برای سلامتی اجتماعی تلاش کنند و این موضوع تنها بر عهده دانشگاه علوم پزشکی نیست، بلکه مشارکت اجتماعی در این زمینه لازم و ضروری است.

او پیشگیری را بهتر و کم هزینه تر از درمان برشمرد و بیان کرد: بحث پیشگیری برای جوامع پیشرفته بسیار اهمیت دارد و ما مسؤولان باید با اولویت بخشیدن به این موضوع، در این زمینه تلاش کنیم.

کد خبر 4597283

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =