اينترنت دو چهره اهورايي و اهريمني دارد و ما را با جهاني آشنا مي كند كه در آن مرزهاي جغرافيايي در هم مي شكنند و فضايي لاينتاهي پديد مي آيد.

به گزارش خبرگزاري" مهر"سعيد اسدي - نويسنده و منتقد تئاتر ضمن بيان مطلب بالا در سخنراني با موضوع ارتباط اينترنت و اعتياد كه در تماشاخانه مهر حوزه هنري برگزار شد به نكته اي از لوسين گلدمن - جامعه شناسي ادبي - مبني بر دورن زدن هنرمند پيرامون دو عنصر انتخاب و دگرگوني در خلق اثر هنري اشاره كرد و تصريح كرد: اگر يكي از حقايق عصر ما اينترنت و يكي از معضلات ما اعتياد باشد، هنرمند بايد اين دو مقوله را در هيات تركيب كند كه تعيين كننده اهداف و كاركردهايي باشد كه هنرمند براي خودش در نظر گرفته است و هيچ وقت نبايد به هنر  صبغه اي سفارش داد.

اسدي بر نياز به فرايندي هنرمندانه كه نتيجه اش محصولي تئاتري باشد تاكيد كرد و سپس به سطحي بودن اكثر نمايش هاي جشنواره اشاره كرد و گفت: تصور ما از تئاتر كوتاه يك تئاتر كم هزينه است در صورتيكه معتقدم كه تئاتر كوتاه دشوارترين گونه تئاتري است كه برخلاف تئاتر بلند كه فرصت زيادي براي بيان موضوع دارد بايستي به صورتي موجز،عميق و تحليلي كار كرد يك نمايش بلند را داشته باشد و اين در صورتي است كه نمايش هاي اين جشنواره تحليلي و دورانديشانه با موضوع برخورد نكرده بودند كه اميدوارم در سالهاي آتي اين كار صورت گيرد.

سعيد اسدي در ادامه به عدم رعايت اصول و قواعد زيبايي شناسانه در نمايش هاي جشنواره اشاره كرد و افزود: نمايش هاي اين جشنواره بيش از آنكه تئاتر صحنه باشند شبيه آيتم هايي تلويزيوني بودند و اگر طنز را هم به كار گرفته اند، طنزي مفرح و تلويزيوني است. اسدي در پايان بر پيوند عميق هنرمند با جامعه به عنوان يك استراتژي براي هنرمند تاكيد كرد.

 

 

کد خبر 45974

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 13 =