زیرساخت های افزوده شدن مناطق جدید به شهرداری مشهد فراهم نشده است

مشهد- معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد گفت: هنوز زیرساخت های داده ای و ساختاری افزوده شدن مناطق جدید به شهرداری مشهد فراهم نشده است.

به گزارش خبرنگار مهر، شهریار آل شیخ ظهر سه شنبه در نشست خبری که به منظور تشریح اقدامات و برنامه ریزی این معاونت برگزار شد، اظهار کرد: ارزیابی عملکرد، مهمترین تمرکز معاونت برنامه ریزی شهرداری مشهد در سال جدید است و خروجی عملکردی نرم افزارها مبنای گزارش‌هایی هستند که ما را به هدف خود در سال جدید می‌رساند.

وی افزود: ۴۱ نقشه استراتژیک ارزیابی عملکرد داریم که امیدواریم با استفاده از این امکانات در پایان امسال شاهد گزارش‌های هفته‌ای ارزیابی عملکرد باشیم که مهم‌ترین هدف ما برای سال ۹۸ است. این برنامه‌ها از این جهت دارای اهمیت هستند که نشان دهنده استقرار طرح‌ها و اجرای عدالت در شهر است.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری مشهد تصریح کرد: سال گذشته همزمان با نمایشگاه شهر هوشمند کل اطلاعات املاک شهر طی ۱۰ سال گذشته در اختیار شهروندان قرار گرفت و تمام اطلاعات مربوط به یک ملک نظیر پایان کارها و تخلفات در این سامانه قرار گرفتند. تا الان یک میلیون رکورد اطلاعاتی در سامانه‌های مختلف شهرداری در اختیار مردم قرار گرفته است.

آل شیخ با اشاره به افتتاح مرکز نوآوری شهرداری در سال گذشته، خاطر نشان کرد: هم اکنون در مرکز نوآوری سه شتاب دهنده فعال هستند و این مرکز حد واسط شهرداری با جامعه خلاق است و تفاوت آن با دیگر مراکز این است که ما متولی نیستیم و از همه مجموعه‌های نوآور کمک می‌گیریم.

وی تاکید کرد: همچنین سال گذشته بانک اطلاعات شهرداری‌ها کشور را راه اندازی کردیم که در گام نخست تهران و پس از آن دیگر استان‌ها در حال پیوستن به این بانک اطلاعاتی هستند تا به واسطه ثبت و بررسی همه پژوهش‌ها در این سامانه از موازی کاری‌ها جلوگیری شود.

آل شیخ با اشاره به منطقه بندی جدید مشهد، ابراز کرد: منطقه بندی جدید شهری در اسفند ماه به تصویب رسید و توسط وزارت کشور به ما ابلاغ شد، اما هنوز اجرا نشده است، چراکه این منطقه بندی به دو زیر ساخت ساختاری و داده‌ای نیاز دارد و در حال حاضر برای اجرا این طرح منطقه ۹ کمترین دشواری و در مناطقی مانند ثامن با بیشترین مشکل مواجه هستیم.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری مشهد، گفت: در طرح جامع جدید حریم مشهد سه برابر شده و با توجه به رشد نا به سامان روستاهای حریم شهر مشهد که می‌تواند در آینده مشکلات زیادی را برای شهر ایجاد کند، در تلاشیم تا با کنترل حوزه رشد شهری و ایجاد کمربند سبز از این مشکلات جلوگیری کنیم.

وی ادامه داد: با ابلاغ ساختار جدید یکپارچه سازی فرم‌ها شاهد کاهش ۴۳ درصدی امضاها در شهرداری هستیم و از طریق همین اصلاح فرم‌ها امیدواریم زمان پاسخ گویی نیز کاهش یافته باشد که میزان دقیق آن هم اکنون توسط نظام پایش در حال بررسی است.

آل شیخ با اشاره به موضوع شهر هوشمند تاکید کرد: ۲۳۲ شاخص و ۱۷۶ پروژه در موضوع شهر هوشمند داریم که در ۶ حوزه مختلف در حال اجرا است. همچنین همزمان با نمایشگاه شهر هوشمند، سامانه‌های داده‌های باز را افتتاح کردیم که رویکردی جدید در مدیریت شهری است و مجموعه‌ای از داده‌های شهری را در اختیار شهروندان قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه مصوبه‌های زیر ساختی که در حوزه معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی زود بازده نیستند و نتایج آن سال‌ها بعد مشخص می‌شود، افزود: سال گذشته یکی از اتفاقات مهم شهرداری مشهد، به تصویب رساندن برنامه عملیاتی ۱۴۰۰_۹۷ بود.

همچنین وی در خصوص تجمیع آنتن‌های مخابراتی نیز اظهار کرد: ارتباط میان آنتن‌ها از طریق فیبر نوری محقق شد که این موضوع به کاهش آلایندگی در شهر و سلامت شهروندان کمک می‌کند و فعالیت‌های کنترل شده آنتن‌ها را امکان پذیر می‌کند.

کد خبر 4598126

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 11 =