مرکزی برای نمایش هواپیماهای اسقاطی/آموزش مهمانداری در دستور کار

مدیر مرکز توسعه گردشگری و هوانوردی گفت: این مرکز قرار است ضمن نمایش هواپیماهای خارج شده از دور فعالیت، آموزش مهمانداری در کنار گسترش موزه هوایی را نیز در دستور کار قرار دهد.

جلال فخرا مدیر مرکز توسعه گردشگری و هوانوردی به خبرنگار مهر گفت: مرکز نمایش‌های هوایی در سال ۶۶ به عنوان نمایشگاه هوایی با حضور مقام معظم رهبری در منصب ریاست جمهوری افتتاح شد و قرار است در آینده نمونه‌ای از پرنده‌های نظامی و غیر نظامی و بالگردها به این مکان برای نمایش منتقل شود.

وی ادامه داد: یک موزه هوایی نیز داخل مجموعه داریم که بازسازی و گسترش پیدا خواهد کرد. همچنین در تعامل با وزارت ورزش، آموزش و پرورش و شهرداری تهران قرار است تا گروههای دانش آموزی و مردم از طریق خانه‌های فرهنگ و فرهنگسراها از این مکان در روزهای مشخصی بازدید کنند.

فخرا بیان کرد: اکنون نیز مراکزی در کیش و شمال و مشهد داریم که خدمات رفاهی و ورزشی را به خانواده کارکنان صنعت هوایی ارائه خواهد کرد. این مرکز در واقع زیر نظر صنعت هوایی ایران وابسته به سازمان هوایی وزارت دفاع است و چون تخصص این کار را داریم در حوزه آموزش با پرنده‌های فوق سبک، بستر آموزش، تفریح و ورزش را برای مردم فراهم می‌کنیم.

وی ادامه داد: قرار است دوره‌های آموزشی پرواز با پرنده‌های سبک، پاراگلایدر، پاراموتور و بالن و دوره‌های مهمانداری تا سطح حرفه‌ای برای مردم برگزار شود. در این دوره‌ها که طبق استاندارد بین المللی خواهد بود، شرکت کنندگان اول با استعدادهای خود آشنا می‌شوند و چون هزینه دوره‌ها سنگین است با تفاهمنامه هایی به قیمت تمام شده این دوره‌ها را برگزار می‌کنیم و به صورت قسطی هزینه دوره‌ها از حقوق افراد کم می‌شود. ما صرفاً به دنبال انتفاع از اداره این مجموعه نیستیم بلکه می‌خواهیم خدمتی به مردم علاقه مند در این حوزه کنیم. تا یکی دو ماه دیگر این دوره‌های آموزشی را برگزار می‌کنیم. چون مجوزهای قانونی لازم را برای دادن گواهینامه‌های غیر نظامی نیز گرفته‌ایم.

فخرا بیان کرد: این مرکز زمانی ۱۲ هزار بازدید کننده داشت از مدارس گروههای دانش آموزشی برای بازدید می‌آمدند و نوبت می‌گرفتند اما مجموعه، چند سالی تعطیل شد و این تعداد بازدیدکننده نیز رکود پیدا کرد.

مدیر مرکز توسعه هوانوردی و گردشگری گفت: اکنون طبق تفاهمی که با ستاد گردشگری شهرداری تهران بسته‌ایم قرار شده حدود ۲۸۰ سرای محله با ما همکاری کنند تا مردم بتوانند به این مرکز آمده و از امکانات تفریحی و ورزشی اینجا استفاده کنند. هواپیماهای مدل بدون خلبان که با کنترل جا به جا می‌شود نیز به همراه بالن و مسابقات محلی برای پر کردن اوقات فراغت مردم فراهم شده است. رستوران این مرکز نیز به مردم و کارکنان صنعت هوایی خدمات می‌دهد.

وی افزود: در این مرکز ۲۰ هواپیما در مدل‌های مختلف به نمایش گذاشته شده که تایم پروازی آنها تمام شده و اکنون به نمایش گذاشته شده‌اند. ما امسال تعداد هواپیماهای به نمایش گذاشته شده را بیشتر خواهیم کرد. همچنین برخی از آنها بازسازی می‌شود. این کار برای ما هزینه بردار نیست چون همت مدیران در سازمان هواپیمایی در بازسازی موزه و این مجموعه است که امیدوارم امسال انجام شود. چون اکنون موزه هوایی این مجموعه تا حد مطلوب فاصله دارد. ما برای تأمین هزینه‌ها از تخصص خودمان استفاده خواهیم کرد.

کد خبر 4598479

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =