تهدید مزارع کشاورزی کرمانشاه با آفت «زنگ زرد»

کرمانشاه- معاون سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه خطر بیماری زنگ زرد مزارع کشاورزی استان را تهدید می کند از کشاورزان خواست تا با اقدام به موقع مانع از این اتفاق شوند.

سید افشین صفوی در گفتگو با خبرنگار مهر، بر سم پاشی به موقع مزارع و مبارزه با آفت‌های کشاورزی توسط کشاورزان استان کرمانشاه تاکید کرد و اظهار داشت: با توجه به بارش‌های مناسب و فرا رسیدن گرما کشاورزان استان به ویژه در مناطق گرمسیری و سردسیری باید مراقب آفت‌های مزارع خود باشند.

وی با بیان اینکه خطر بیماری زنگ زرد مزارع کشاورزی مناطق گرمسیری استان کرمانشاه را تهدید می‌کند، گفت: کشاورزان باید با مراجعه به مراکز کشاورزی در دهستان‌ها نسبت به سم پاشی اقدام کنند.
اکنون زمان مبارزه با علف‌های هرز در مزارع گندم و جو مناطق معتدل و سرد است

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه امسال ۵۶۰ هزار هکتار از مزارع آبی و دیم استان زیر کشت گندم و جو رفته است، افزود: در مزارع گندم و جو مناطق معتدل و سرد استان نیز اکنون زمان مبارزه با علف‌های هرز است.

وی ادامه داد: در مناطق شرقی استان چون شهرستان‌های صحنه، کنگاور و هرسین و همچنین در مناطقی که مزارع دچار آبگرفتگی شدند، بعد از فرو نشستن آب کشاورزان علاوه بر مبارزه با علف‌های هرز، همزمان می‌توانند از قارچ کش مناسب استفاده کنند که بیماری قارچی در این مزارع گسترش پیدا نکند.

خطر آفت «شته مومی» برای مزارع کلزا در استان کرمانشاه

صفوی با بیان اینکه بارش مناسب امسال و مدیریت خوب کشاورزان به ویژه در مزارع دیم سال زراعی خوبی را نوید می‌دهد، گفت: در مورد کلزا هم آفت «شته مومی» به صورت لکه‌ای در مزارع وجود دارد.

وی تصریح کرد: کسانی که نسبت به کشت کلزا اقدام کرده‌اند با مراجعه به همکاران جهاد کشاورزی توصیه‌های فنی را دریافت کنند و سموم مناسب را با راهنمایی آنها خریداری کرده و در لکه‌هایی که داخل مزرعه آلوده به این آفت وجود دارد، سمپاشی را انجام دهند.

کد خبر 4598762

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =