مبانی فلسفه رادیکال به نمایشگاه کتاب  رسید

«مبانی فلسفە رادیکال» تألیف چاد کائوزر با ترجمه فواد حبیبی و امین کرمی به تازگی از سوی انتشارات علمی فرهنگی منتشر و در نمایشگاه کتاب امسال عرضه شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «مبانی فلسفە رادیکال» تألیف چاد کائوزر با ترجمه فواد حبیبی و امین کرمی به تازگی از سوی انتشارات علمی فرهنگی منتشر و در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران منتشر شده است.

فلسفه از همان خاستگاه‌‏هایش جدوجهدی پرمخاطره، قسمی کسب‏‌وکار شهامت و‬ بە تعبیر رمبو، «شورشی منطقی» بوده است. با این‬ ‏همه اگر فلسفه، همچون سنت رایج آکادمیک، فقط در مقام فعالیت و وظیفه‌‏ای دانش‏‌پژوهانه به کار برده شود، برندگی انتقادی‏‌اش را از دست می‏‌دهد و خواە ناخواە به توجیه‏‌گر وضعیت غالب امور بدل می‏‌شود. چاد کائوزر در این کتاب، در برابر فلسفۀ هژمون (فلسفۀ رسمی)، از قسمی فلسفۀ ضد هژمون (فلسفۀ رادیکال) بحث می‏‌کند که سربه‌‏سر دست‏‌اندرکار برساختن قسمی تفکر مداخله‌‏گرانه در مبارزات اجتماعی معاصر و تواماً برساخته از دل تجارب حیات عملی ناشی از آن‌‏هاست.

کتاب «مبانی فلسفۀ رادیکال» چاد کائوزر درآمدی است بر قرائتی انتقادی و متعهد از فلسفه به مثابۀ پراتیکی معطوف به تفسیر و تغییر همزمان جهان. کتابی که در عین حال ادای سهمی علمی، دقیق و بی‌‏همتا در ایضاح این پراتیک نظری، عملی به شمار می‌‏رود. صفت بارز کتاب کائوزر، تحلیل و نقادی سلطه از مجرای دریچه‏‌های نژاد، طبقه، جنسیت و سکسوالیته در بستر پیکار تاریخی ارزشمند و پربار جنبش‏‌های رهایی‏‌بخش است. سبکِ خوش‌‏ساخت و سادۀ این کتاب، آن را بدل به اثری به‏‌شدت خواندنی می‏‌سازد، همان خصیصه و مزیت عمده و مهم یک کتاب مقدماتی، آموزندە و درخور پیشنهاد به دانش‏‌پژوهان، دانشجویان و فعالان.

کتاب «مبانی فلسفه رادیکال» اثر چاد کائوزر با ترجمه فواد حبیبی و امین کرمی با ۳۳۲ صفحه و به قیمت ۲۵ هزار تومان توسط انتشارات علمی فرهنگی منتشر و در نمایشگاه کتاب امسال عرضه شده است.

کد خبر 4599177

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 12 =