احتمال سرمازدگی محصولات کشاورزی در برخی مناطق استان کرمان

کرمان - معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی شمال استان کرمان در خصوص احتمال سرمازدگی محصولات کشاورزی در مناطق مرتفع شمالی و کوهستانی استان کرمان هشدار داد.

محمدرضا پورخاتون در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به کاهش پنج تا شش درجه‌ای دمای هوا در استان کرمان طی روزهای اخیر اظهار کرد: این دما با دمای بحرانی برای محصولات کشاورزی فاصله دارد و بر این اساس خسارت زیادی در خصوص سرمازدگی شاهد نخواهیم بود.

وی ادامه داد: البته استثنائاتی در مناطق مرتفع شمالی و کوهستانی استان کرمان وجود دارد که کشاورزان برای جلوگیری از سرمازدگی باید یکسری ملاحظات را رعایت کنند.

پورخاتون عنوان کرد: به دلیل اینکه هوای سرد به صورت جبهه‌ای وارد استان کرمان می‌شود مدیریت و کنترل آن بسیار مشکل و در برخی مواقع غیرممکن است.

وی به کشاورزان توصیه کرد: به منظور جلوگیری از سرمازدگی محصولات کشاورزی آبیاری کف باغ را در دستور کار داشته باشند و در صورت امکان آبپاشی روی درختان را انجام دهند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی شمال استان کرمان گفت: ایجاد دود با آتش زدن کاه و کلش و نخاله‌های گیاهی در دماهای بحرانی می‌تواند در این زمینه تأثیرگذار باشد.

وی با اشاره به اینکه استفاده از کودهای پتاس باعث افزایش مقاومت گیاهان می‌شود، افزود: گلخانه داران توجه کنند دریچه‌های جانبی و سقف گلخانه‌هایشان مسدود باشد.

کد خبر 4599206

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =