مدیریت هزینه و افزایش درآمد اولویت دانشگاه علوم پزشکی گیلان است

رشت- رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان مدیریت هزینه و افزایش درآمد را اولویت مهم این دانشگاه عنوان کرد و گفت: حوزه بهداشت و درمان به دنبال کاهش هزینه‌ها، حذف موارد اضافه و اثربخشی منابع است.

به گزارش خبرنگار مهر، شاهرخ یوسف زاده چابک ظهر چهارشنبه در همایش هفته سلامت که در سالن اجتماعات معاونت سلامت برگزار شد با بیان اینکه بدهکاری چندین ساله دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پایان سال ۹۷ به صفر رسیده است، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی در مسیر ارتقا به سوی پیشرو بودن در دانشگاه‌های نسل سوم گام بر داشته است.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی گیلان جز ۵ دانشگاه برتر و پیشتاز در برنامه‌های نظام ارجاع است، ادامه داد: گردش مالی دانشگاه با رقم هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال دو برابر شده و تراز منفی آن نیز به صفر رسیده است که نشان دهنده حرکت دانشگاه به سمت تراز مثبت و پیشی گرفتن مطالبات از بدهکاری‌ها است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به مهمترین برنامه‌های وزارت بهداشت، خدمات درمانی و سلامت دانشگاه گیلان، گفت: نسخه پیچی الکترونیکی و مجموعه فعالیت‌ها در زمینه گسترش خدمات الکترونیک که منجر به داشتن پرونده الکترونیک برای تمام مراجعان می‌شود از جمله مهم‌ترین اولویت‌های ما است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۳ هزار پرونده ارجاع داشته‌ایم، ادامه داد: در هر ارجاعی که صورت می‌گیرد بر اساس کد ملی هر آنچه که مربوط به بیمار است برای همیشه در پرونده الکترونیک وی ثبت شده و در اختیار پزشک خانواده و پزشک عمومی قرار می‌گیرد.

یوسف زاده در ادامه با تاکید بر اینکه در سال جاری مهمترین برنامه دانشگاه مدیریت هزینه و افزایش درآمد است، افزود: حوزه بهداشت و درمان بر خلاف گذشته با بررسی‌های لازم به دنبال کاهش هزینه‌ها، حذف موارد اضافه و اثربخشی منابع است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه دانشگاه در افق ۱۰ ساله خود به دنبال دستیابی به استقلال کامل است، تصریح کرد: رسیدن به این جایگاه در درجه اول نیازمند استقلال مالی است و بر این اساس در ابتدا باید در همه زمینه‌ها مدیریت صحیح انجام شود.

وی بر لزوم توجه ارتقا سلامت جامعه نیز تأکید و اظهار کرد: همه خدمات دانشگاه علوم پزشکی در بخش‌های پژوهش، بهداشت، پیشگیری، درمان در راستای ارتقا سلامت جامعه است و سلامت جسمی، روانی و رفاه اجتماعی با پیگیری برنامه راهبردی دانشگاه به ثمر خواهد نشست.

کد خبر 4599266

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 12 =