گلایه از عملکرد بنیاد مستضعفان درباره املاک تاریخی بیرجند

بیرجند- رئیس شورای شهر بیرجند با بیان اینکه مزایده‌های بنیاد مستضعفان نباید منجر به افزایش قیمت زمین شود، گفت: مزایده مکان‌هایی چون ارگ بهارستان توسط بنیاد مستضعفان نیز قابل قبول نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم تقی‌زاده ظهر چهارشنبه در نشست خبری اظهار کرد: در سال گذشته شورای شهر بیرجند ۱۶۰ جلسه و ۴۲۵ مصوبه داشته است.

رئیس شورای شهر بیرجند با اشاره به اینکه برای شهرداری برای سال ۹۸ بودجه ۱۲۰ میلیارد تومانی پیش بینی شده است، بیان کرد: در سال گذشته برای شورا بودجه ۷۸ میلیارد تومان در نظر گرفته شد که با تلاش‌های صورت گرفته بیش از این مبلغ تخصیص یافت.

تقی زاده ادامه داد: در سال‌های گذشته ۱۰ درصد بودجه شهرداری به بودجه عمرانی و ۹۰ درصد به بودجه جاری اختصاص می‌یافت ولی در سال ۹۷ با همت مجموعه شهرداری ۵۹ درصد بودجه شهرداری به بودجه عمرانی و ۴۱ درصد به بودجه جاری اختصاص یافت.

اشاره‌ای به برنامه‌های عمرانی در بیرجند

وی با اشاره به اینکه احداث یک پارک و فضای سبز در خیابان انقلاب مد نظر قرار دارد، افزود: ادامه عملیات اجرایی پارک جنگلی، اجرای طرح باغ ایرانی در هفت هکتار، احداث میدان اجتماعات نیز از دیگر برنامه‌ها برای شهر بیرجند در سال ۹۸ است.

رئیس شورای شهر بیرجند گفت: طرح جامع ترافیک شهری بیرجند طی سه تا چهار ماه آینده تکمیل می‌شود که با این اتفاق وضعیت آینده خیابان‌های طالقانی، شیرین و منتظری مشخص خواهد شد.

تقی زاده ادامه داد: در روز ۹ اردیبهشت ماه نیز از ۱۸ دستگاه اتوبوس و ۶ دستگاه مینی‌بوس خریداری شده بهره‌برداری می‌شود.

وی با اشاره به هزینه سه میلیارد تومانی برای چهارشنبه بازار جدید شهر بیرجند در سال گذشته، گفت: وضعیت و تکلیف چهارشنبه بازار قدیم شهر در خیابان بهشتی نیز در جلسه‌ای مشخص خواهد شد.

رئیس شورای شهر بیرجند اظهار کرد: فرهنگ سرای شهر بیرجند در بلوار شهید صیاد شیرازی نیز با هزینه ۱۰ میلیارد تومانی در سال ۹۸ به بهره برداری می‌رسد.

گلایه از عملکرد بنیاد مستضعفان

تقی زاده با انتقاد از وضعیت مزایده‌های بنیاد مستضعفان در بیرجند و خراسان‌جنوبی بیان کرد: بارها به متولیان امر تأکید کردیم که این مزایده‌ها نباید منجر به افزایش قیمت زمین در استان شود.

وی ادامه داد: از طرف دیگر مشخص نیست عوائد فروش از زمین‌های تحت تملک بنیاد مستضعفان چه میزان در خراسان‌جنوبی هزینه شده است و گزارش قانع‌کننده‌ای در این زمینه دریافت نکرده‌ایم.

رئیس شورای شهر بیرجند با انتقاد از اینکه گاه برای مزایده مکان‌هایی چون ارگ بهارستان که تحت تملک بنیاد مستضعفان است، اقدام می‌شود، افزود: درباره بند دره به عنوان یکی از مجموعه‌های گردشگری شهر بیرجند نیز اتفاق مشابهی رخ داد.

کد خبر 4599280

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =