رشته‌های متناسب با نیاز شهرستان گناوه در هنرستان‌ها ایجاد شود

گناوه - فرماندار گناوه گفت: توجه به نیاز دانش آموزان و تعریف رشته‌های جدید در هنرستان‌ها بسیار ضروری است و لازم است که رشته‌های مورد نیاز شهرستان با نیازسنجی مناسب ایجاد شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی پاک نژاد ظهر چهارشنبه در بازدید از هنرستان‌های دخترانه و پسرانه شهرستان گناوه به مناسبت هفته مشاغل اظهار داشت: در آستانه هفته معرفی مشاغل سعی شده تا با بازدید از هنرستان‌های فنی حرفه‌ای و کار و دانش برای بهبود این هنرستان‌ها و کارآفرینی در شهرستان گام برداریم.

وی افزود: پرداختن به مسئله اشتغال در سطح شهرستان بدون توجه به هنرستان‌ها و فعالیت‌های آنها به جایی نمی‌رسد و باید به هنرستان‌ها در زمینه اشتغال توجه ویژه شود.

فرماندار گناوه گفت: امروزه بحث کارآفرینی از مسائلی است که باید به طور جد به آن پرداخته شود و در این بحث اصل کار در حوزه آموزش و پرورش است.

وی تصریح کرد: در حوزه آموزش و پرورش در زمینه اشتغال نگاه به هنرستان‌های کار و دانش و فنی حرفه‌ای ویژه است که این از دید کارگروه اشتغال شهرستان غافل نمانده و همواره نگاه ما به هنرستان‌ها مثبت بوده تا بتوان با همکاری هنرستان‌ها گام‌هایی برای اشتغال برداشت.

وی گفت: سرانه مصرفی هنرستان بالا و امکانات لازم آنها هزینه بر است و لذا از اولیا نیز درخواست می‌شود تا در این زمینه برای هر چه بهتر شدن هنرستان‌ها به یاری آموزش و پرورش بیایند.

پاک نژاد افزود: با تلاش و تعامل بسیار خوب آموزش و پرورش گناوه بسیاری از مشکلات مربوط به هنرستان‌ها به خوبی حل شده است که جای تقدیر دارد.

وی بیان کرد: مکان هنرستان‌ها باید مناسب برای فعالیت‌های ویژه هنرستانی و فضاهای کارگاهی باشد و در هنرستان‌ها به کارگاه‌ها اهمیت ویژه ای داده و در ساخت و سازهای آینده حتماً مدنظر باشد.

وی اضافه کرد: برون سپاری فعالیت‌ها کار خوبی است و باید از ظرفیت آموزشگاه‌های آزاد شهرستان در این مورد استفاده شود ولی باید با توجه ویژه از آموزشگاه‌های توانمند در این زمینه که از نظر مکانی و نیروی انسانی مناسب باشند استفاده شود.

وی گفت: استفاده از پتانسیل، نوآوری و خلاقیت دانش آموزان بسیار ضروری است و باید از این خلاقیت نهایت بهره را برد.

فرماندار گناوه خاطرنشان کرد: بها دادن به علم و علم آموزی در دستور کار آموزش و پرورش قرار داشته باشد و جذب دانش آموزان از طریق آزمون ورودی باعث قوی‌تر شدن هنرستان‌ها می‌شود.

وی با تاکید بر اهمیت نیروی انسانی، تعمیرات و تجهیزات هنرستان‌ها اظهار داشت: آموزش و پرورش در اعتبارات امسال خود تعمیرات کارگاه‌های هنرستان‌ها را در نظر داشته باشد.

وی گفت: توجه به نیاز دانش آموزان و تعریف رشته‌های جدید در هنرستان‌ها بسیار ضروری است و لازم است که رشته‌های مورد نیاز شهرستان با نیازسنجی مناسب و توجه به بندری بودن، بازار کار و دریا محور بودن اقتصاد شهرستان ایجاد شوند.

فرماندار گناوه اضافه کرد: راه اندازی رشته‌هایی در حوزه گردشگری، هتل داری، آبزی پروری، شیلات و جهاد کشاورزی و حوضچه‌های پرورش میگو در این شهرستان بسیار مؤثر است.

وی با تاکید بر شاداب سازی محیط مدارس برای فعالیت دانش آموزان گفت: کارگاه‌ها باید دارای خلاقیت و فضاسازی زیبا برای کار و محیطی شاداب باشند و می‌توان این کار را به کمک خود دانش آموزان انجام داد.

وی با تاکید بر ضرورت رعایت نکات ایمنی در کارگاه‌های هنرستان‌ها افزود: استفاده حداکثری از وسایل و تجهیزات موجود لازم است و باید در دستور کار باشد.

کد خبر 4599402

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 12 =