فرهنگ دینی را در حوزه اقتصاد گسترش ندادیم

گناباد- استاندار خراسان رضوی گفت: فرهنگ دینی را در حوزه اقتصاد گسترش ندادیم و نگفتیم به جوانان که پیشوایان دینی ما ثروت آفرین بودند.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رزم حسینی پنج شنبه صبح در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی که در دانشگاه علوم پزشکی شهرستان گناباد برگزار شد اظهار کرد: امروز ۸۵ درصد جامعه روستایی ایران از نعمت گاز برخوردار است و تمام روستاهای ما برق رسانی شده است، این با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست یا در حوزه سلامت در مراکز استان‌ها فقط بیمارستان داشتیم اما الان تقریباً در بیشتر نقاط کشور درمانگاه و بیمارستان وجود دارد.

وی افزود: امروز بالغ ۲۵۰۰ دانشگاه در کشور وجود دارد این در حالی است که این آمار با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست، بر این اساس در گام اول کارنامه درخشانی در حوزه زیرساخت‌ها داشتیم.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: دشمنان ما می‌خواهند از اقتصاد به کشور ما ضرر بزنند چون نمی‌توانند سد ما را خراب کنند پس به سراغ اقتصاد خانوار رفته و آن را هدف قرار می‌دهند.

وی گفت: اگر نظام مردم پایه هستیم باید صادقانه با مردم حرف بزنیم و بیان کنیم که اولین عیب نظام اداری ما تمرکز گرایی است، ما در عصر دیجیتال زندگی می‌کنیم که مردم بدون اینکه یک کارخانه‌ای داشته باشند با یک موبایل یا لپ تاب میلیاردها تومان سود می‌کنند.

رزم حسینی تصریح کرد: فرهنگ دینی در حوزه اقتصاد را گسترش ندادیم و غفلت کردیم و نگفتیم به جوانان که پیشوایان دینی ما ثروت آفرین بودند. شما ببینید در اقتصاد ایران وقفیات کشور را چه کسانی انجام داده اند؟ هر روستایی که بازدید می‌کنم عوامل تولید وجود دارد اما خبری از کسب و کار نیست. آمریکا از همین مسیر اقتصاد به ما حمله می‌کند.

وی تاکید کرد: ما به دنبال متمکن ساختن مردم هستیم و می‌خواهیم در خراسان رضوی این مدل توسعه اقتصادی که جواب خود را پس داده است را اجرا کنیم. معین‌ها می‌خواهند با مردم و برای مردم کسب و کار راه بیندازند در این راستا مجبوریم به سمت کسب و کار خرد روستایی برویم.

کد خبر 4599956

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 4 =