اقتصاد مقاومتی با افزایش اختیارات استانداران محقق می‌شود

اردبیل - معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی معاون اول رئیس جمهوری گفت: اقتصاد مقاومتی با افزایش دو چندان شجاعت و اختیارات مدیران و استانداران کشور، ایران را در مسیر پیشرفت و توسعه قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید شیرکوند ظهر پنجشنبه در جلسه شورای مدیریت اقتصاد مقاومتی استان اردبیل با بیان اینکه شاید در گذشته بعضی کارها در سطوح مدیریتی با جدیت بیشتر انجام نمی‌گرفت، افزود: اقتصاد مقاومتی اکنون مدیران و استانداران ما را به کار جهادی و پیگیری جدی مسائل مربوط به اشتغال و تولید واداشته است.
معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهوری ادامه داد: استانداران و مدیران ما در استان‌ها بواسطه اقتصاد مقاومتی با ظرفیت‌های قانونی بیشتری در خدمت سرمایه گذاری و صدور مجوز برای سرمایه گذاران در زمینه‌های مختلف تولیدی و اشتغال هستند.
وی افزود: در کنار دادن اختیارات بیشتر به استانداران در مواردی که کارها با مشکلات جدی مواجه شوند آماده پیگیری و رفع آن‌ها با تمام توان در مرکز هستیم.
شیرکوند همچنین با اشاره به حوادث طبیعی در روزهای پایانی سال گذشته و اوایل امسال در تعدادی از استان‌ها ادامه داد: این گونه اتفاقات دارای دو پیامد منفی و مثبت هستند یا باعث دلسردی و افسردگی مردم و مسئولان می‌شوند و یا برعکس انگیزه این ملت را برای کار و تلاش و اتحاد بیشتر برای برداشتن مشکلات و ساختن هرچه بهتر کشور دو چندان می‌کنند.
وی با بیان اینکه مردم ما در ۴۰ سال گذشته ثابت کردند که مشکلات پیش آمده را به فرصت‌های خوب برای سازندگی و رفع مشکلات تبدیل می‌کنند، افزود: بی‌شک شاهد تلاش و جدیت همگانی برای پیشرفت کشورمان در پی این حوادث خواهیم بود.
وی همچنین از بانک‌ها به عنوان بخش تأثیرگذاری از اقتصاد و تولید کشور یاد کرد و افزود: باید با ارائه راهکارهای مناسب این منابع را در انجام بیش از پیش خدمات به تولید یاری دهیم.
معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهوری از مدیران اجرایی خواست امسال با تلاش بیشتر دو گام در مقایسه با عملکرد پارسال جلوتر باشند و در پایان سال به گونه‌ای باشد که رضایت خاطر خدا، مردم و مقام معظم رهبری را در ارتباط با تولید و اشتغال جلب کرده باشیم.

کد خبر 4600198

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =