سیره سیاسی و مبارزاتی ائمه (ع) برای محققان در «حلقه سوم»

انتشارات صهبا، در متنی کتاب «حلقۀ سوم انسان ۲۵۰ ساله» را که حاوی تفاسیر رهبر معظم انقلاب از سیره مبارزاتی ائمه(ع) است معرفی و نسبتش را با کتاب معروف «انسان ۲۵۰ ساله» روشن کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، خبر انتشار کتاب «حلقۀ سوم انسان ۲۵۰ ساله» روز گذشته منتشر شد و بسیاری از مخاطبان، دربارۀ تفاوت‌های این کتاب، با کتاب «انسان ۲۵۰ ساله» مشهور پرسیدند و برایشان ابهاماتی وجود داشت. در این خصوص و با هدف زدودن ابهام، انتشارات صهبا (ناشر کتاب انسان ۲۵۰ ساله) متنی را منتشر کرده است که عیناً در مهر منتشر می‌شود:

«کتاب انسان ۲۵۰ ساله هشت سال پیش با استفاده از ۷۰ سخنرانی از حضرت آقا دربارۀ سیرۀ مبارزه و سیاسی ائمه (ع) منتشر شد. بعد از آن، با جمع‌آوری‌ها، تعداد این سخنرانی‌ها به ۷۰۰ رسید! برای ارائۀ این سخنرانی‌هایِ بی‌نظیر، سه حلقه (سه سطح) برای انسان ۲۵۰ ساله در نظر گرفتیم. حلقۀ یک، کتابی مخصوص نوجوان‌ها؛ حلقۀ دو، کتابی مناسبِ عموم مردم، به‌خصوص جوان‌ها؛ و بالاخره حلقۀ سوم، کتابی برای محققان و کسانی‌که علاقه‌مند آشنایی بیشتر و دقیق‌تر با زندگی ائمه (ع) هستند.

حلقۀ دوم همان کتابی شد که می‌شناسید. و حلقۀ سوم دیروز منتشر شد. اولین نکته اینکه این دو حلقه، هیچ اشتراک لفظی و محتوایی ندارند، گرچه موضوع هر دو بررسی زندگی انسان ۲۵۰ ساله است. حلقۀ سوم مکمل حلقۀ دوم است، با جزئیات و تحلیل‌های ریزتر و بیشتر، در ۹۰۰ صفحه. بسیاری از حوادث و جریانات تاریخ معصومین (ع) که در حلقۀ دوم نیامده، یا اجمالی از آن عبور شده؛ در حلقۀ سوم، مفصل مطرح شده‌اند، مانند تک‌تک جنگ‌های امیرالمؤمنین (ع)، رفتار امیرالمؤمنین (ع) با کارگزارانش یا جزئیات پذیرش آتش‌بس ازطرف امام مجتبی (ع)، بیان تحلیل و برخی مصادیق حرکت حماسی و هوشمدانۀ امام سجاد (ع) در احیای دوبارۀ تشکیلات شیعه، بیان برخورد مقتدرانۀ امام باقر (ع) با خلفای بنی‌امیه، ترس مأمون از اوج‌گیری مبارزات ائمه (ع) و تدابیر هوشمندانۀ امام رضا (ع) در برخورد با دسیسۀ مأمون.

دوستان و همراهانی که کتاب انسان ۲۵۰ ساله را خوانده و از آن لذت معنوی برده‌اند، با مطالعۀ حلقۀ سوم، مبهوت و شیفتۀ نگاه و تحلیل رهبر دانشمندمان خواهند شد و معرفتی عمیق و دقیق و حرکت‌آفرین خواهند یافت به حیات نورانیِ ائمه علیهم السلام.»

کد خبر 4600537

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 7 =