ارسال ۳۳۰۰ فیلم به جشنواره وارش/ نشان «داود رشیدی» اهداء می شود

بابل - دبیر نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش گفت که سه هزار و ۳۰۰ فیلم در بخش ملی و بین المللی به این دوره جشنواره ارسال شده است و بخش آیین ها از تمایزهای جشنواره به شمار می رود.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی قربان پور عصر یکشنبه در نشست رسانه‌ای نهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم وارش در موزه بابل با بیان اینکه از سال ۹۳ تاکنون جشنواره وارش متوقف بوده و برگزار نشده است اظهار داشت: برگزارش هر جشنواره‌ای نیازمند زیرساخت است و زمانی که برای برپایی جشنواره دعوت شدم، با یک ویرانه‌ای روبرو شده بودم.

وی با اظهار اینکه به شهر و استان خودم علاقه دارم تصریح کرد: اینکه جشنواره‌ای در مازندران برگزار می‌شود، اتفاق مبارکی است و امسال جشنواره به طور همزمان در سه شهر ساری، بابل و رامسر برگزار می‌شود.

وی با عنوان اینکه در دوره جدید سعی شد فضای جدیدی برای برپایی جشنواره در کل شهرهای استان مازندران فراهم کنیم گفت: جشنواره باید پایگاه مردمی داشته باشد زیرا متعلق به مردم است و باید خاستگاه مردمی داشته باشد.

زیرساخت وارش از بین رفته است

قربان پور با اظهار اینکه زیرساخت برای برپایی جشنواره از بین رفته بود گفت: راه اندازی پرتال جامع و کامل جشنواره وارش اولین اقدام برای برپایی آن بوده است زیرا بسیاری از اسناد را از دست داده بودیم.

دبیر جشنواره بین المللی فیلم وارش با بیان اینکه تاریخ جشنواره را در ابتدا احیا کردیم و سپس برای برپایی آن اقدام شده است گفت: جشنواره وارش توانست نسلی جدید را تربیت و به حوزه ظرفیت فرهنگی استان مازندران اضافه کند زیرا مدیران فرهنگی آینده از دل همین فضاهای فرهنگی رشد می‌کنند.

مهدی قربان پور عنوان کرد: تلاش می‌کنیم برای مردم استان در جشنواره آبروداری کنیم و امیدواریم این تلاش با همت جمعی به نتیجه رسد.

وارش جشنواره بین المللی و منطقه‌ای است

دبیر جشنواره بین المللی فیلم وارش با عنوان اینکه وارش جشنواره بین المللی منطقه‌ای است گفت: امسال توانستیم سه هزار و ۳۰۰ عنوان فیلم برای جشنواره جذب کنیم و اگر اعتماد دولت به بخش خصوصی نبود، این اتفاق محقق نمی‌شد.

وی با اظهار اینکه امیدواریم جشنواره وارش خوب و مطلوب برگزار شود ودر این راستا تلاش می‌کنیم گفت: هزار و ۶۰۰ عنوان فیلم در بخش ملی و هزار و ۷۰۰ فیلم در بخش بین الملل به جشنواره ارسال شده است.

وی در پاسخ به خبرنگار مهر با بیان اینکه دبیرخانه جشنواره تاکنون فعال نبوده است و تجهیزات دبیرخانه و زیرساخت‌ها آماده نبوده است درباره برگزار نشدن جشنواره گفت: نمی‌توان کسی را برای برپانشدن جشنواره مقصر دانست و ارشاد به تنهایی نمی‌تواند پاسخگوی همه مطالبات باشد.

دبیر جشنواره بین المللی فیلم وارش از رسانه‌ها خواست تا مطالبه گری داشته باشند عنوان کرد: رسانه‌ها همواره از مدیران درباره برپا نشدن جشنواره سوال می‌کردند و مطالبه گری داشتند.

وی با اظهار اینکه در دوره قبل هزار و ۱۰۰ عنوان فیلم به جشنواره ارسال شده بود گفت: در دوره جدید سه هزار و ۳۰۰ فیلم به جشنواره ارسال شده است و ۱۶۰۰ فیلم مربوط به بخش ملی است.

دبیر جشنواره بین المللی فیلم وارش با اظهار اینکه جشنواره یک تلاش و کار جمعی است ادامه داد: بخش آئین‌ها از ویژگی ممتاز جشنواره نهم است و امسال هشت گالری با حضور هنرمندان افتتاح می‌شود.

وی حضور رئیس جشنواره بین المللی مسکو به عنوان مهمان را از دیگر ویژگی‌ها و وجه تمایز جشنواره نهم وارش برشمرد و گفت: نامگذاری یکی از سالن‌های مجتمع سینمایی به نام استاد داود رشیدی از ویژگی‌های جشنواره است و نشان داود رشیدی در آئین اختتامیه به یکی از هنرمندان منطقه داده می‌شود.

کد خبر 4602783

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 9 =