ارائه آموزش فنی و حرفه‌ای به بیش از ۳ هزار مددجو در خراسان شمالی

بجنورد- مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: سال گذشته سه هزار و ۵۰۹ مددجوی تحت حمایت این نهاد از دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای بهره‌مند شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر، مجید الهی راد توانمندسازی مددجویان مبتنی بر ایجاد اشتغال پایدار را رویکرد اساسی برای رفع فقر و محرومیت دانست و اظهار کرد: ارائه آموزش مهارت‌ها و تخصص‌های مختلف در زمینهٔ کسب‌وکار از مهم‌ترین و گسترده‌ترین فعالیت‌های آموزشی برای آماده‌سازی افراد تحت حمایت برای ورود به بازار کار است.

الهی راد بابیان اینکه دوره‌های آموزشی در زمینه‌های کشاورزی، دامپروری، صنایع‌دستی و خدمات برگزارشده، افزود: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به مددجویان تحت حمایت در سه بخش مهارت‌آموزی، پایدارسازی و مقدماتی برگزار می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی در بخش مهارتی و پایدارسازی توسعه، تصریح کرد: ۲۴۱ نفر از شرکت‌کنندگان در بخش کشاورزی، یک هزار و ۵۴۳ نفر در بخش دامپروری، ۱۶۹ نفر در بخش صنایع‌دستی و ۹۵۰ نفر در بخش خدمات از این دوره‌های بهره‌مند شدند.

وی گروه هدف آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را شامل مددجویان کمک‌معیشت بگیر، فرزندان مددجو و مددجویان تک و چند خدمتی عنوان کرد و گفت: بیشترین تعداد شرکت‌کننده در دوره آموزشی فنی و حرفه‌ای مربوط به بخش دام‌پروری بوده‌اند و از مجموع شرکت‌کنندگان در دوره‌های فنی و حرفه‌ای دو هزار و ۱۴۸ نفر زن و بقیه مرد بوده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با بیان اینکه ۱۰۱ نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد سال گذشته از طریق کاریابی وارد بازار کارشده‌اند، اظهار کرد: مددجویان از طریق مؤسسات کاریابی، شرکت‌های خدماتی و مشاوره‌های شغلی به کارفرمایان معرفی می‌شوند تا با کسب درآمد به استقلال اقتصادی برسند.

کد خبر 4603781

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 6 =