حوزه امور دام در کردستان پتانسیل سرمایه گذاری بالایی دارد

سنندج - رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: ظرفیت های لازم برای ایجاد تحرک در بخش امور دام استان وجود دارد و این بخش پتانسیل بالایی برای سرمایه پذیری و سرمایه گذاری دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، خالد جعفری شامگاه دوشنبه در نشست با معاون، مسئولان و کارشناسان بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی کردستان، اظهار داشت: هدف از این نشست ارتباط مستقیم و دوسویه و درک بهتر مشکلات و موانع کاری همکاران این بخش است.

وی با مثبت ارزیابی کردن این جلسات افزود: امور دام یکی از بخش‌های مهم سازمان جهاد کشاورزی است زیرا توسعه این بخش برای توسعه همه جانبه بخش کشاورزی کردستان بسیار لازم و ضروری است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی ارزش تولیدات دامی بالا است، ادامه داد: این شرایط می‌تواند درآمد مناسبی برای بهره برداران ایجاد کند و منجر به ایجاد اشتغال در استان شود.

جعفری در ادامه یادآور شد: توجه و توسعه امور دام در استان بسیار با اهمیت است و رونق این بخش می‌تواند منجر به رونق دیگر بخش‌های سازمان به ویژه بخش زراعت شود.

وی بیان کرد: از سرمایه گذاران در این بخش بشدت حمایت می‌کنیم و با توجه به شرایط کنونی حادث شده و اهمیت تولیدات پروتئینی در کشور سرمایه گذاری در این حوزه بسیار اقتصادی خواهد بود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: دیدگاه ما در جهاد کشاورزی دیدگاهی حمایتی از سرمایه گذاران است و واحدهای تولیدی بخش دام در استان باید برای کمک به اشتغال، حفظ و حمایت شوند.

جعفری با بیان اینکه آینده امور دام در کردستان روشن است، اظهار داشت: با برنامه‌های حمایتی که در جهاد کشاورزی کردستان حاکم است، سرمایه گذاران با اطمینان خاطر در این بخش سرمایه گذاری کنند.

وی افزود: در تمام بخش‌های سازمان در پی آسان کاری‌های لازم برای حمایت از سرمایه گذاری تولید در استان هستیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با بیان اینکه، پیگیری‌های لازم برای افزایش تولید گوشت قرمز در استان و کشور انجام شده است، ادامه داد: افزایش تولید ۱۳ هزار تن گوشت قرمز در پنج سال، تحول بزرگی در استان است که همت بزرگی را می‌طلبد.

جعفری با بیان اینکه امیدواریم با همکاری و همراهی کلیه بخش‌های سازمان این طرح به سرانجام برسد و الگویی برای کل کشور باشیم، یادآور شد: حضور کارشناسان امور دام در مراکز جهاد کشاورزی و بهره برداری از ظرفیت کارشناسان پهنه‌ها ضروری است تا بخش دامداری استان بیش از پیش تقویت شود.

وی بیمه را یکی از اهرم‌های مهم حمایتی از دامداران در این خصوص دانست و بیان کرد: بهره برداری از شیوه‌های آموزش مشارکتی و استفاده از روش‌های نوین آموزش برای بهره برداران و ایجاد ارتباطات دوسویه کشاورزان و کارشناسان بسیار ضروری است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بخش کشاورزی بویژه دامپروری را از اولویت‌های کارشناسان سازمان دانست و گفت: باید شیوه‌های نوین و صحیح برای ایجاد درآمد در روستاها را جایگزین وضعیت فعلی کنیم و به منظور افزایش تاب‌آوری روستاییان و کشاورزان در برابر مخاطرات طبیعی مانند خشکسالی و غیره به آنها آموزش‌های لازم داده شود.

جعفری به افزایش تولیدات زنبورداری در استان اشاره کرد و اظهار داشت: در این حوزه پتانسیل لازم برای فعالیت و توسعه وجود دارد و این امر علاوه بر افزایش تولید عسل و درآمد زنبورداری، موجب افزایش کمیت و کیفیت محصولات باغی و زراعی هم خواهد شد.

کد خبر 4603994

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =